Куп пропуски и само точка за Манчестър Юнайтед срещу Тотнъм (видео)

Тотнъм и Манчестър Юнайтед не успяха да си отбележат гол в своя сблъсък на "Уайт Харт Лейн" и прибавиха по една точка към своя актив. Гостите доминираха тотално през първата част и пропуснаха половин дузина чудесни възможности за гол, като веднъж и гредата спря Хуан Мата. Тотнъм се представи по-силно след почивката, макар че Робин ван Перси и Мата пропиляха още две много добри възможности за "червените дяволи". Райън Мейсън пък пропусна да накаже гостите и да донесе победата на "шпорите" към края.

Мениджърът на "червените дяволи" Луис ван Гаал залoжи на същия стартов състав, който започна и при победата над Нюкасъл преди два дни. Така Манчестър Юнайтед излезе с едни и същи титуляри в два последователи мача за първи път от ноември 2012. Люк Шоу е възстановен от своята контузия в глезена и бе на резервната скамейка на гостите, като левия бек се появи в игра след почивката.

В 19-ата минута Манчестър Юнайтед, който като цяло започна по-агресивно, стигна до страхотна възможност за гол, след като Хуан Мата изведе много добре Фалкао. Колумбиецът обаче нанесе слаб удар от няколко метра и Лорис улови без проблеми. Последваха две опасни атаки на Тотнъм, завършили с намеси на Давид де Хеа, който първо пресече опасно центриране на Таунзенд към Кейн, а след това спаси и удар на самия Таунзенд.

В 23-ата минута гостите като по чудо не поведоха. Мата изпълни перфектно пряк свободен удар, топката рикошира в гредата, а впоследствие Кирикеш изчисти от голлинията и попречи на Ван Перси да направи голова добавка. Малко след това се стигна до ново разбъркване в наказателното поле на Тотнъм, при което Фил Джоунс нанесе удар с глава, а Вертонген изчисти акробатично. Топката бе преминала голлинията, но страничният рефер вдигна флага си за засада на Джоунс  - решение, което бе правилно.

Пет-шест минути преди почивката Ван Перси пропусна поредната възможност за "червените дяволи". Карик изведе от дълбочина холандеца, който овладя добре, но след това се засуети и Лорис успя да се справи със ситуацията.

В 45-ата минута стражът на Тотнъм се намеси блестящо, избивайки много опасен удар на Ашли Йънг. Така домакините оцеляха през това първо полувреме, в което играчите на Манчестър Юнайтед пропуснаха 4-5 чисти голови положения.

Десет минути след подновяването на играта Ван Перси направи нов пропуск. Този път нападателят засече от въздуха центриране на Мата, но топката премина височко над напречната греда. В 66-ата минута Таунзенд отправи силен удар, който обаче бе спасен от Де Хеа. Две минути след това Мата пропиля поредния голям шанс за гостите, след като от десетина метра стреля високо над вратата.

В 82-ата минута домакините пропуснаха най-чистото си положение до момента. Хари Кейн изведе много добре Мейсън, който от малкото наказателно поле шутира неточно. Като цяло "шпорите" бяха далеч по-опасният отбор в последния 1/4 час, но така и не успяха да променят нулевото равенство.

Манчестър Юнайтед остава на трето място във временното класиране с 36 точки. Тотнъм е шести с 31.