Борусия (М) напомни за високите си амбиции (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) се съвзе след трите поредни загуби в Бундеслигата и надви Херта (Берлин) с 3:2 на свой терен, с което напомни, че и тази година ще бъде в битката за челните места. Тони Янтшке вдигна "Борусия Парк" на крака още в 9-ата минута, вкарвайки с глава след центриране на Торган Азар. Ранното попадение обаче не гарантира игрово предимство на домакините, които оставиха съперника да владее по-често топката. Независимо от това първото чисто положение пред Ян Зомер дойде чак в последните секунди на тази част, но за сметка на това то завърши с гол за 1:1. Тогава Юлиан Шийбер надхитри защитата в бяло и насочи кълбото в мрежата.

Само десет минути бяха нужни на "жребчетата" да си върнат преднината. В 55-ата минута Алваро Домингес направи поредния си за сезона силен пробив по лявото крило и подаде на оставения сам Рафаел за 2:1. Бразилецът не отпразнува гола в знак на уважение към бившия си тим от столицата. По същото време в редиците на берлинчани беше брат му Рони. Друг обаче беше героят на вечерта - Торган Азар. По-малкия брат на Еден Азар покачи на 3:1 в 83-ата минута, с което на практика реши всичко.

Играчите на Херта успяха само да намалят за 2:3 в продължението след дузпа, реализирана от резервата Саломон Калу. Наказателният удар обаче беше доста спорен, тъй като като Калу по-скоро извърши нарушение в атака при сблъсъка си с Янтшке. Това обаче не повлия на крайния изход и Борусия е само на точка от третия Аугсбург.

При Херта положението става отчайващо с четвърта загуба в последните пет кръга и отборът е само на точка от изпадащите.