Арсенал превзе снежния Ростов и няма да зимува последен (видео)

Тимът на Арсенал (Тула) постигна изненадваща победа с 1:0 при гостуването си на Ростов и по този начин се измъкна от последното място в класирането на Премиер лигата, пращайки на дъното именно днешния си съперник. Единственото попадение на заснежения "Олимп-2" отбеляза Младен Кашчелан в 34-ата минута на двубоя. Той получи топката от Сергей Кузнецов и с удар от 20 метра прониза Стипе Плетикоса за 0:1.

Домакините бяха по-активният отбор през почти цялото време, но футболистите на Игор Гамула така и не успяха да стигнат до попадение във вратата на Александър Филимонов. По този начин те ще трябва да зимуват на последното 16-о място в класирането по време на паузата. Гостите завършиха мача и с човек по-малко, след като Владислав Рижков бе отстранен от игра в продължението на редовните 90 минути за груб фаул.