Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Спартак (М) показа старата си слабост (видео)

Отборът на Спартак (Москва) за пореден път през сезона разочарова феновете си и показа, че отново няма да има сили да се пребори за шампионската титла. Съставът на Мурат Якин допусна загуба с 0:2 като гост на Урал и вече изостава на цели 9 точки от лидера в Премиер лигата Зенит. Поражението е общо трето за столичния гранд, като и трите са на чужд терен, при това срещу отбори с много по-скромни възможности, каквито са Краснодар, Амкар и Урал.

Головете за домакините отбелязаха Александър Ерохин и Пабло Фонтанело. В началото на второто полувреме пък Александър Ставпец уцели гредата.

С днешния успех Урал се изкачи на 13-о място във временното класиране с актив от 7 точки, колкото има и 12-ият Амкар. Отборът от Перм обаче е с мач по-малко заради отложения двубой с Динамо (Москва).

Домакините се адаптираха по-добре към тежкия терен и откриха резултата в 36-ата минута, когато Едгар Манучарян центрира от фаул, а Ерохин се оказа най-съобразителен в наказателното поле и с глава простреля Артьом Ребров. Спартак опита да отговори, но в действията на футболистите в бяло имаше прекалено много брак. В 65-ата минута бранителите на Спартак отново сгрешиха при статично положение и Фонтанело засече с глава центрирането на Константин Ярошенко за крайното 2:0.

В следващия кръг Спартак приема Локомотив (Москва) на "Откритие Арена", а Урал гостува на новака Арсенал (Тула).