Попето и Кубан вече са в топ 3

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов игра цял мач за Кубан при нулевото равенство срещу Торпедо (Москва) от 11-ия кръг на Премиер лигата. Срещата в Раменское не предложи почти нищо интересно и закономерно завърши без голове. С точката Кубан успя временно да излезе на 3-о място във временното класиране, а Торпедо е точно над зоната на изпадащите.

Попов действаше зад централния нападател Данило и беше много активен, но на тежкия терен на стадион "Сатурн" техничните му ходове трудно можеха да се увенчаят с успех. Футболистите на Виктор Гончаренко владееха топката в по-голямата част от първото полувреме, но рядко стигаха до удари към вратата на Юрий Жевнов.

Първият шанс за гол се откри пред Уго Виейра от Торпедо, но Александър Беленов спаси неговия изстрел. Постепенно гостите заиграха с повече самочувствие и опитаха няколко далечни удара, но без успех. Малко преди почивката Данило можеше да изведе краснодарци напред, но пропусна.

Ивелин Попов беше в центъра на събитията в последните секунди от първото полувреме, когато чукна топката към Владислав Игнатиев, но той шутира неточно.

След почивката съперниците бяха още по-предпазливи. Торпедо на всяка цена искаше да вземе поне точка срещу съперник от горната половина на таблицата, а играчите на Виктор Гончаренко не рискуваха, след като само преди седмица загубиха катастрофално от шампиона ЦСКА (Москва) с 0:6.

В следващия кръг Торпедо приема последния в таблицата Арсенал (Тула), а Кубан е домакин на Спартак (Москва).