Радост за Урал в мач с антирекорд (видео)

Отборът на Урал затвърди възходящата си форма от последните седмици и записа трета победа за сезона. Футболистите на старши треньора Александър Тарханов надвиха с 1:0 новака Арсенал (Тула) и вече са на 13-о място в класирането с 10 точки. В същото време гостите продължават да нямат успех от старта на кампанията и със скромните 2 точки са на дъното в подреждането.

Мачът се игра на тренировъчното игрище на Урал и заради лошото време беше изгледан от едва 2100 зрители, което е антирекорд за най-ниска посещаемост през настоящия сезон. Предишният най-слабо посетен двубой беше между Торпедо и Краснодар, когато на трибуните имаше 2800 души.

Домакините наложиха превъзходство от първите минути, но пропуснаха няколко изгодни положения пред вратата на ветерана Александър Филимонов. В 25-ата минута той спаси опасен удар на Спартак Гогниев, а след това Константин Ярошенко от 5 метра направи по-трудното и прати топката в аут. Логичното се случи в 38-ата минута, когато центриране на Чисамба Лунгу стигна до Александър Ерохин и той с глава откри резултата. Това беше четвърти пореден мач, в който халфът на Урал успява да се разпише.

И след почивката тимът от Екатеринбург атакуваше повече и шут на Ерохин беше избит от голлинията. Чак в последните минути гостите погледнаха по-смело напред, но Лукаш Тесак от удобна позиция стреля високо над вратата.

В следващия кръг Урал гостува на Ростов, а Арсенал среща друг новак в Премиер лигата - Торпедо (Москва).