Глътка въздух за Торпедо

Новакът Торпедо (Москва) победи с 2:1 гостуващия Ростов и сложи край на серията си от лоши резултати. Далибор Стеванович и Александър Салугин отбелязаха попаденията за столичани, а бившият руски национал Дмитрий Торбинский вкара гола на честта за Ростов в последната минута.

Благодарение на успеха Торпедо вече има 9 точки, колкото е активът и на Ростов. Двата тима заемат 14-о и 15-о място във временното класиране, а след тях е само Арсенал (Тула).

Мачът на стадион "Едуард Стрелцов" започна по-добре за домакините. В 22-ата минута Стеванович откри резултата, а после Торпедо пропусна още няколко добри положения пред вратата на Стипе Плетикоса.

В 52-ата минута Игор Шевченко центрира и Салугин вкара втори гол за московчани. Чак в края силен удар на Торбонский рикошира във Владимир Риков и спря във вратата на Юрий Жевнов.