Бентеке донесе нова победа на Ливърпул (видео)

Отборът на Ливърпул победи с 1:0 като гост Съндърланд в последния мач за годината от Висшата лига. Двубоят на "Стейдиъм ъф Лайт" бе от 19-ия кръг на английския шампионат, а попадението реализира Кристиан Бентеке в 46-ата минута. Белгийският нападател носи втора поредна победа за мърсисайдци, след като отбеляза единствения гол и при успеха с 1:0 срещу Лестър на "Анфийлд" в миналия кръг.

Ливърпул се изкачи на седмо място в класирането, като тимът е с актив от 30 точки. С 30 точки е и шестият Манчестър Юнайтед, а само една повече има петият Кристъл Палас. Водачи са Арсенал и Лестър с по 39 точки, трети е Манчестър Сити с 36, а на четвърта позиция се намира Тотнъм с 35. Съндърланд пък допусна пето поредно поражение в Премиър Лийг и заема предпоследната 19-а позиция с 12 точки, на 5 зад 18-ия Нюкасъл и на 7 зад 17-ия Суонзи.

В осмата минута гостите сътвориха опасна атака, при която Филипе Коутиньо подаде на оставения сам в наказателното поле на домакините Роберто Фирмино, но бразилецът не успя да овладее топката и една доста добра възможност за гол бе пропиляна от мърсисайдци. "Черните котки" застрашиха за първи път сериозно вратата на гостите в 15-ата минута с мощен шут от границата на наказателното поле на Джърмейн Дефоу, но белгийският страж на Ливърпул Симон Миньоле внимаваше и изби в ъглов удар.

В 25-ата минута Фирмино сътвори най-красивото изпълнение от началото на мача. Бразилецът уцели десния страничен стълб с великолепен далечен изстрел, като и стражът на Съндърланд Вито Маноне успя да докосне съвсем леко топката.

В 33-ата минута пък италианският нападател на Съндърланд Фабио Борини бе много, много близо да накаже бившия си тим. Борини получи топката в наказателното поле на Ливърпул от Патрик ван Аанхолт, обърна се и мигновено стреля по земя, а топката мина на сантиметри встрани от вратата на Миньоле. Три минути по-късно пък Фирмино пак нямаше шанс да порази вратата на Маноне. Десният бек на Ливърпул Натаниел Клайн центрира много добре и сложи топката на главата на Фирмино, но италианският страж на домакините изби удара на бразилския офанзивен халф. Три минути преди края пък капитанът на мърсисайдци Джордан Хендерсън застраши противниковата врата с удар след изпълнение на корнер, но отбраната на Съндърланд се справи.

Само 20-ина секунди след началото на второто полувреме Ливърпул излезе напред в резултата. Футболистите на Юрген Клоп свариха съперника си неподготвен. С няколко подавания, последното от които бе чукване с пета от Адам Лалана, топката достигна до дебнещия в наказателното поле на домакините Кристиан Бентеке и белгийският нападател не пропусна да реализира попадение.

В 54-ата минута пред Борини се откри много добър шанс за изравняване на резултата. Италианецът получи топката в наказателното поле на Ливърпул и си създаде възможност да стреля, но топката бе насочена право в Миньоле, който без проблеми спаси.

В 72-ата минута мениджърът на Съндърланд извърши втора принудителна смяна в мача. След като още в 30-ата минута Джак Родуел не успя да продължи заради травма, в 72-ата минута и Себастиян Коатес получи контузия и не довърши срещата, отстъпвайки мястото си на ДеАндре Йедлин.

Междувременно, Маноне спаси удар от границата на наказателното поле на Коутиньо, а малко след това Емре Джан направи пропуск, стреляйки в аут отблизо. В 78-ата минута пък разбъркване пред вратата на Ливърпул, предизвикано от неособено добро изчистване на топката от Фирмино, едва не доведе до гол за Съндърланд, след като и Миньоле не се намеси по най-впечатляващия начин.

В 86-ата минута резервата на Съндърланд Джърмейн Ленс извърши много грубо нарушение срещу Мамаду Сако, но холандският нападател получи само жълт картон от рефера Кевин Френд.

Две минути преди края резервата Джордън Айб можеше да реши мача в полза на Ливърпул. Той получи чудесен пас от Фирмино в наказателното поле на "черните котки", но стреля неточно.

Пропускът на вечерта обаче бе сътворен от Бентеке в добавеното време. Белгиецът получи идеален пас от Фирмино и изскочи сам срещу Маноне, като имаше достатъчно време, за да реши как да преодолее италианския страж. Бентеке избра удар по земя, но Маноне изби с крак и Ливърпул трябваше да трепери в последните секунди. Мърсисайдци все пак не позволиха трите точки да им се изплъзнат и спечелиха последния си мач за годината, а в първата си среща през 2016 гостуват на Уест Хам на 2 януари. В същия ден Съндърланд пък е домакин на последния в класирането Астън Вила.