Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Бентеке бележи, но и прави ето такива пропуски... (видео)

Белгийският нападател Кристиан Бентеке донесе две поредни победи на Ливърпул със своите голове в рамките на няколко дни. Първо той се включи от пейката срещу Лестър, след което реализира попадението, с което мърсисайдци надвиха "лисиците" с 1:0 на "Анфийлд". В сряда вечерта пък Бентеке започна от първата минута срещу Съндърланд на "Стейдиъм ъф Лайт" и отново бе герой за Ливърпул, реализирайки гола за победата с 1:0 секунди след началото на второто полувреме.

И в двете срещи обаче Бентеке направи по един много сериозен пропуск в добавеното време. Нито един от тях не се оказа фатален за мърсисайдци, но въпреки това вероятно доста фенове на Ливърпул си задават въпроса дали 25-годишният белгиец е точният човек за атаката на тима. Срещу Лестър Бентеке наистина имаше златен шанс да сложи точка на спора, след като между него и противниковата врата имаше едно-единствено препятствие - бранител на "лисиците". Белгиецът обаче насочи удара си право в съперниковия играч и Ливърпул не реализира гол в тази ситуация. Пропускът срещу "черните котки" не бе чак толкова стряскащ, но в такива ситуации се очаква озовалият се очи в очи с противниковия вратар нападател да изпрати топката в мрежата. Дори когато нападателят не струва 32,5 милиона паунд - сумата, която Ливърпул плати на Астън Вила през лятото на 2015 година, за да го има в състава си.

С фланелката на националния отбор на Белгия Бентеке също има един запомнящ се пропуск - срещу Кот Д'Ивоар... на съвсем празна врата.