Съндърланд спечели безценни три точки в дербито на дъното (видео)

Тимът на Съндърланд взе изключително ценна победа с 3:1 над Астън Вила в дербито на дъното в класирането на Висшата лига. "Черните котки" показаха по-голям характер и грабнаха трите точки в "големия мач", както го бе определил мениджърът им Сам Алърдайс още преди няколко дни. Астън Вила пък остава без победа вече 18 мача, след като спечели единствената си победа в кампанията в първия кръг от сезона.

Джърмейн Дефоу вкара два гола за успеха на домакините, след като преди това Карлес Хил бе върнал Астън Вила в мача, заличавайки преднината на домакините, дадена им от Патрик ван Анхолт след 30 минути игра.

Домакините започнаха мача изключително сковано и Астън Вила бе по-добрият отбор на терена в началото на срещата. За пореден път през сезона обаче футболистите на Реми Гард не успяха да се възползват от по-добрата си игра и да я материализират с гол в своя полза.

След изминаването на половин час, късметът изневери на гостите и напълно срещу развоя на събитията домакините бяха тези, които поведоха в резултата. Удар на Патрик ван Анхолт от далечно разстояние се отклони в гърба на Майка Ричардс и излъга Брад Гузан, за да влети топката в мрежата му за 1:0.

И този път обаче "виланите" не се примириха със съдбата си и успяха да стигнат до изравняване. В 64-ата минута Карлес Хил направи 1:1 след невероятен рейд на появилия се само минути по-рано на терена Адама Траоре. Юношата на Барселона взе топката от собствената си половина и достигна до аутлинията, за да центрира към Хил и там испенецът с прецизен удар да преодолее Вито Маноне.

В случая домакините също реагираха подобаващо на този гол в тяхната врата и бързо върнаха аванса си в резултата. Джърмейн Дефоу открадна топката в средата на терена и получи възможност да напредне необезпокояван в половината на съперника. Неговият удар от границата на наказателното поле премина под краката на Джолиън Лескът и до гредата на Гузан за 2:1 в полза на "черните котки".

Това попадение съсипа самочувствието на "виланите" и до края на мача Джърмейн Дефоу подпечата успеха на своя отбор с второ попадение на сметката си и трето във вратата на Брад Гузан. Бившият английски национал получи центриране от Ола Тойвонен и оформи крайното 3:1 с петия си гол за сезона.