Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Нюкасъл свали Клоп и Ливърпул на земята (видео)

Тимът на Нюкасъл Юнайтед свали високолетящия тим на Ливърпул на земята и нанесе втора загуба на Юрген Клоп начело на мърсисайдци, побеждавайки "червените" с 2:0 на "Сейнт Джеймсис Парк". След няколко поредни отлични мача за Ливърпул и най-вече разгромното 6:1 над Саутхамптън през седмицата, "червените" бяха победени и не успяха да се доближат до челните места в класирането на Висшата лига. Въпреки победата "свраките" не успяха да излязат над зоната на изпадащите от Висшата лига. В герой за Нюкасъл се превърна Жоржиньо Вайналдум, след чийто удар Мартин Шкъртел си отбеляза автогол за 1:0, а след това сам оформи крайното 2:0 в полза на домакините.

През целия мач отборът на гостите не успя да разгърне играта си в атака и макар да имаше положения пред вратата на Роб Елиът, като цяло играта на "червените" в предни позиции изобщо не се получаваше. Още в третата минута на мача Кристиан Бентеке прати топката над гредата от няколко метра пред голлинията след разбъркване в наказателното поле. До края на първата част обаче пред двете врати положения почти нямаше, като и двата тима изпитваха проблеми при организирането на атаките си.

След началото на втората част ситуацията на терена не се промени съществено и гостите потърсиха промени в състава си, включвайки в игра Даниел Стъридж и Адам Лалана на мястото на Бентеке и Роберто Фирмино, които бяха изключително безлични в представянето си.

Точно когато Клоп потърси промени в състава си, неговите възпитаници допуснаха гол в собствената си врата. Мартин Шкъртел си отбеляза автогол в 69-ата минута, засичайки силен удар на Жоржиньо Вайналдум в собствената си врата. Крилото на домакините стреля по диагонала и Шкъртел излъга вратаря си Симон Миньоле, отклонявайки топката с коляно в мрежата на своята врата.

Малко след попадението в собствената си врата Ливърпул трябваше да се върне в мача, но грешка на съдиите не позволи на "червените" да сторят това. Алберто Морено прати топката в мрежата на Елиът с красиво воле, но попадението му бе отменено заради засада, която телевизионните повторения показаха, че не съществува.

Ливърпул продължи да натиска съперника в търсене на изравнително попадение, но натискът на гостите бе по-скоро хаотичен. В 93-ата минута гостите отбелязаха и втори гол, като отново Жоржиньо Вайналдум бе в основата на попадението за "свраките". Той получи топката от Муса Сисоко, който се пребори в средата на терена и изведе Вайналдум сам срещу Симон Миньоле. Крилото на домакините изпревари вратаря и с прехвърлящ удар го преодоля за 2:0.

С трите точки Нюкасъл събра актив от 13 точки, с които се изравни с Борнемут, макар да не задмина "черешките", които все още се намират на 17-ата позиция, която е над зоната на изпадащите. Ливърпул пък остана седми с 23 точки, като гостите определено трябва да съжаляват за пропуснатата възможност да се доближат до топ 4 след редицата грешни стъпки на отборите пред тях в класирането.