Шеста точка за последния Астън Вила (видео)

Отборът на Астън Вила продължава да се намира на последното място в класирането на Висшата лига и да е без победа от първия кръг на сезона, но днес все пак спечели шестата точка в своя актив с равенство 1:1 при гостуването на Саутхамптън на "Сейнт Мери". Този път обаче бирмингамци трябва да съжаляват за пропуснатата победа, след като водеха в резултата до 73-ата минута на срещата. Тогава Ориол Ромеу засече центриранане на Джеймс Уорд-Праус от корнер в мрежата на Брад Гузан за крайното 1:1.

Гостите се възползваха от разклатеното самочувствие на "светците" след поражението с 1:6 от Ливърпул преди три дни и взеха аванс в резултата минута преди края на първото полувреме също след изпълнение на корнер. Джолиън Лескът бе най-съобразителен в наказателното поле и заби топката в мрежата на Маартен Стекеленбург за 0:1 в 44-ата минута. Това бе и първото попадение на бранителя с екипа на Астън Вила.

След почивката обаче "виланите" не удържаха натиска на футболистите на Роналд Куман, които стигнаха до ремито в 73-ата минута. Точен бе влезлият на почивката на мястото на Виктор Уаняма бивш футболист на Барселона и Челси Ориол Ромеу. "Светците" дори потърсиха пълен обрат в последните минути на двубоя, но Грациано Пеле и Хуанми пропуснаха шансове пред вратата на съперника.

Ремито остави Саутхамптън в средата на таблицата с 21 точки, докато Астън Вила продължава да е на дъното с шест.