Ливърпул пусна гол в 41-ата секунда и после вкара 6, Клоп мечтае за първи трофей (видео + галерия)

Ливърпул допълни карето полуфиналисти в "Кепитъл Уан Къп" след впечатляваща победа с 6:1 като гост на Саутхамптън. Мърсисайдци не се стъписаха от гола на Садио Мане в 1-ата минута и разпердушиниха "светците", макар че играха без някои от звездите си.

Край Южния бряг още веднъж се видя, че "червените" изживяват истински ренесанс под ръководството на Юрген Клоп - както като игра, така и като резултати. След идването на германския специалист отборът от "Анфийлд" вече има 8 победи и само 1 загуба.

Саутхамптън пък не можа да направи крачка напред в турнира, след като миналата година отпадна на същия етап от Шефилд Юнайтед.Саутхамптън - Ливърпул 1:6
Вчера място на полуфиналите си осигуриха Манчестър Сити, Евертън и Стоук Сити, които елиминираха съперници от Чемпиъншип. Единственият двубой между елитни тимове бе на "Сейнт Мери", като домакините се стремяха към достигането до първи полуфинал в надпреварата от 1987 година, а Ливърпул искаше да продължи успешната си серия под ръководството на Клоп и да се доближи на две крачки от спечелването на трофея, който завоюва за последно през 2012 година.

Мениджърът на мърсисайдци направи 6 промени в състава в сравнение с победата над Суонзи с 1:0 през уикенда. На вратата застана Адам Богдан, а като десен бек започна юношата Конър Рандъл. Лукаш Лейва и Джо Алън действаха в средата на терена, а Дивок Ориги помагаше в предни позиции на Даниел Стъридж, който излезе като титуляр за първи път при Клоп. Деян Ловрен и Адам Лалана се изправиха срещу бившия си отбор, а сред резервите останаха Филипе Коутиньо, Кристиан Бентеке и доскоро контузеният Джордан Хендерсън.Саутхамптън - Ливърпул 1:6
Саутхамптън влезе в мача след две поредни загуби в Премиър лийг. Роналд Куман избра възможно най-силната си единайсеторка, като от първата минута стартираха Грациано Пеле и Душан Тадич. Садио Мане и Стивън Дейвис бяха другите офанзивни футболисти в състава на "светците".

Домакините имаха щастието да поведат още при първата си атака. Не беше изминала и минута от началото на срещата, когато Райън Бертранд центрира от левия фланг и Садио Мане с глава насочи топката във вратата. Официалната статистика отчете, че голът е паднал точно в 41-ата секунда.

Саутхамптън продължи да напада основно отляво и за младока Рандъл не беше никак лесно. Бранителят на Ливърпул получи жълт картон за нарушение срещу Тадич, но постепенно се успокои и домакините вече не минаваха безпрепятствено през зоната му.Саутхамптън - Ливърпул 1:6
Подобрението в играта на Ливърпул бе видимо и в 25-ата минута Стъридж изравни. Нападателят на "червените" не оладя по най-добрия начин проницателен пас на Джо Алън, но след това майсторски финтира противников бранител и с кинжален удар простреля Маартен Стекеленбург.

Само 4 минути по-късно отново Стърдиж се озова в прегърдките на съотборниците си. Английският национал излезе зад защитата след хубаво подаване на Емре Джан и с едно докосване прати топката за втори път във вратата на домакините. Това беше 6-и гол в 5 мача за Стъридж в турнира.Саутхамптън - Ливърпул 1:6
В следващите минути футболистите на Куман се опитаха да си върнат инициативата, но нито веднъж не застрашиха Богдан, а в самия край на полувремето бяха съкрушени с трето попадение. Адам Лалана изпълни корнер, бранителите на домакините не изчистиха добре топката и Алберто Морено с мощен шут извън наказателното поле я заби във вратата на Стекеленбург. Домакините имаха претенции за засада на Ориги, който съвсем леко докосна кълбото, но повторенията показаха, че при удара на Морено белгийският национал не е зад гърба на защитата и голът е редовен.

В 49-ата минута Тадич изведе Пеле, който се справи с Мартин Шкъртел, но ударът му бе твърде слаб, за да създаде проблеми на Адам Богдан. Като цяло Ливърпул контролираше събитията на терена, а след час игра Стъридж отстъпи мястото си на Джордън Айб. Това прати Ориги на върха на атаката и не след дълго белгиецът успя да се разпише. Той се възползва от пас на Айб и хладнокръвно прати топката покрай Стекеленбург. В 73-ата минута мърсисайдци стигнаха и до пето попадение, а него автор стана самият Айб. Крилото на "червените" завърши красива комбинация с Морено и накара част от феновете на домакините да тръгнат към изхода на стадиона.Саутхамптън - Ливърпул 1:6
Четвърт час преди края в игра за Ливърпул се завърна Хендерсън, който замени Джо Алън. "Червените" обаче нямаха намерение да приключват с головете. Шестото и последно попадение във вратата на Саутхамптън падна в 86-ата минута, когато резервата Брад Смит намери по перфектен начин Ориги и за него остана по-лесното. В заключителните секунди домакините можеха да инкасират и още един гол, но Стекеленбург спаси удар на Емре Джан.

След днешния успех Ливърпул продължава борбата на 4 фронта - Висшата лига, Лига Европа, Купата на Англия и Купата на Лигата.

САУТХАМПТЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:6 (1:3)
1:0 С. Мане (1)
1:1 Д. Стъридж (26)
1:2 Д. Стъридж (29)
1:3 А. Морено (45)
1:4 Д. Ориги (69)
1:5 Д. Айб (73)
1:6 Д. Ориги (86)