Ливърпул без Коутиньо и срещу Нюкасъл, Клоп гласи Стъридж отново за титуляр

Един от ключовите играчи на Ливърпул - Филипе Коутиньо, ще пропусне четвърти пореден мач на своя отбор. Бразилецът получи контузия преди две седмици - в дербито с Манчестър Сити, след което не взе участие при победите над Бордо, Суонзи и Саутхамптън. Въпреки че бе обявено, че травмата му не е сериозна, Коутиньо ще пропусне и гостуването на Нюкасъл. Мениджърът на мърсисайдци Юрген Клоп разкри, че обмисля да заложи отново на Даниел Стъридж, който се представи много силно през седмицата срещу Саутхамптън, отбелязвайки два гола.

"Харесвам оптимизма, но с Фил бяхме прекалено оптимистични. Понякога става така. Той направи всичко по силите си. Тренира почти нормално, но не се почувства добре. Трябва да се погрижим за това и да бъдем внимателни с този мускул, защото е опасно. Трябва да изчакаме. Мога да почакам, докато той бъде на разположение.

Стъридж очевидно се справи добре в последния мач. Планът преди срещата бе да му дадем 55-60 минути. Получи се добре. Разбира се, след мача той усещаше всеки свой мускул. Това е нормално. Важното е, че към този момент той е на разположение за мача в неделя", заяви Клоп.