Аякс продължава да се мъчи в Европа (видео)

Грандът на холандския футбол Аякс продължава да търси първа победа в Лига Европа. Тази вечер отборът от Амстердам завърши 1:1 при гостуването си норвежкия Мьолде. Двата гола паднаха до 20-ата минута на мача. Първо полузащитникът Хестад откри за домакините в 8-ата минута, а след това датското крило Виктор Фишер изравни за Аякс. Това е второ равенство за холандците в турнира, след като на старта те направиха зрелищно 2:2 с шотландския колос Селтик. До момента ситуацията в групата е такава, че нито един от отборите не е изявен фаворит. В следващия кръг тимът на Франк де Бур гостува на Фенербахче, а Мьолде приема "детелините" от Глазгоу.

Мьолде - Аякс 1:1
1:0 Хестад (8)
1:1 Фишер (19)