Ван Перси спаси Фенербахче от нова издънка (видео)

Робин ван Перси се превърна в герой за Фенербахче при трудната домакинска победа над Бурсаспор с 2:1. Холандският национал се появи като резерва на мястото на Лазар Маркович четвърт час преди края на дербито и няколко минути по-късно донесе успеха на "фенерите". Ван Перси беше оставен непокрит в наказателното поле и технично насочи топката във вратата на гостите.

Преди почивката Луиш Нани откри за Фенербахче, но Томаш Нецид изравни в 63-ата минута и мачът вървеше към равенство, когато Ван Перси се оказа на точното място и осигури трите точки на истанбулския гранд.

Победата дойде няколко дни след изненадващото поражение с 1:3 от Мьолде в Лига Европа и изкачи "фенерите" на върха в класирането с 13 точки. Втори е Трабзонспор с 10 пункта, но още днес Бешикташ може да измести тима от черноморския град, ако спечели гостуването си на Генчлербирлиги.

ФЕНЕРБАХЧЕ - БУРСАСПОР 2:1