Наследникът на Депай в ПСВ нокаутира Аякс (видео)

Шампионът ПСВ Айндховен победи с 2:1 като гост Аякс в дербито от 8-ия кръг на Ередивизие и попречи на гранда от Амстердам да се откъсне на върха в класирането. Големият герой за "филипсите" беше уругваецът Гастон Перейро. 20-годишният талант, дошъл като заместник на Мемфис Депай, отбеляза и двата гола за тима на Филип Коку. За домакините се разписа Амин Юнес.

Срещата започна вихрено и още в 7-ата минута Герейро откри резултата. С малко късмет топката остана в неговите крака след неуспешен удар да шутира и при втория си опит той разстреля Яспер Силесен. Аякс отвърна веднага и Юнес изравни с технично изпълнение в 10-ата минута. През второто полувреме ПСВ търпеливо чакаше своя шанс и той дойде в 79-ата минута. Уругваецът навлезе в наказателното поле и с фалцов изстрел донесе успеха на своя тим.

В другите мачове днес Фейенорд обърна с 2:1 Де Граафшап, а Витес разгроми Грьонинген с 5:0.

В класирането водят Аякс и Фейенорд спо 19 точки, пред Хераклес с 18. ПСВ Айндховен и Цволе имат по 17 точки.