Млад Ливърпул изпусна да бие Бордо след характерен гаф (видео)

Експериментален състав на Ливърпул, в който личаха имената на редица млади футболисти от селекцията на Брендън Роджърс, пропусна да победи Бордо като гост и завърши наравно 1:1 визитата си във Франция. Адам Лалана откри резултата за гостите в 65-ата минута, но груба грешка в защитата на мърсисайдци - нещо, превърнало се в характерно за отбора на Роджърс, позволи на домакините да изравнят. Резервата Жусие донесе точката за жирондинци, след като колегата му в атака Енцо Кривели си поигра на "краченца" в наказателното поле на Ливърпул, необезпокояван от защитата.

В началните минути на двубоя на два пъти домакините бяха близо до гола, след като в отбраната на Ливърпул се появиха дежурните пробойни. Диего Ролан и Уахиб Хазири обаче не успяха да преодолеят Миньоле, след като се озоваваха на отлични позиции за изстрел, преминавайки през зоната на младия Джо Гомес. Гостите бяха допълнително затруднени от контузията на опитния Коло Туре, който се сблъска с вратаря Симон Миньоле при наглед безобидна ситуация при корнер и трябваше да напусне играта с травма на бедрото. Африканецът бе заменен от младия Педро Чиривея, което промени тактическата постройка на мърсисайдци.

В края на полувремето и двата отбора пропуснаха по една златна възможност да открият резултата. Хазири стреля от границата на наказателното поле, след като дълго време напредваше безнаказано в половината на гостите. Ударът му обаче бе право в Симон Миньоле. Гостите пък създадоха от нищото единствената си хубава голова ситуация в 45-ата минута. Филипе Коутиньо можеше да открие резултата с плътен удар от 20-на метра, но ударът му срещна дясната греда зад Седрик Карасо.

През второто полувреме Ливърпул заигра по-убедително и изнесе играта в по-предни позиции. Така в 65-ата минута Адам Лалана със самостоятелен пробив и хубав диагонален удар препарира Карасо за 0:1. Резервата Дани Ингс пък пропусна да подпечата успеха на своя отбор с втори гол малко след появата си в игра и технично свое изпълнение.

Този пропуск и неумението на Ливърпул да отбележи втори гол даде самочувствие на домакините, които в последните минути натикаха съперника в неговата половина и в крайна сметка стигнаха до изравнителен гол. Жусие с удар от 15-на метра по тревата донесе равенството за домакините, след като отбраната на Ливърпул продължително време не успя да изчисти топката.

БОРДО - ЛИВЪРПУЛ 1:1
0:1 - Лалана (65)
1:1 - Жузие (81)
БОРДО: Седрик Карасо, Милан Гаич, Пабло, Никола Палоа, Максим Пундж, Клeмен Шантом, Никола Морис-Белай, Уахиб Хазири, Диего Ролан, Анри Сайве, Енцо Кривели

ЛИВЪРПУЛ: Симон Миньоле, Джо Гомес, Коло Туре, Мамаду Сако, Джордън Айб, Емре Джан, Джордън Роситър, Алберто Морено, Адам Лалана, Филипе Коутиньо, Дивок Ориги

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!