Благо Георгиев с жълт картон при загуба на Рубин (видео)

Българският полузащитник на Рубин (Казан) Благой Георгиев игра цял мач за своя тим и получи жълт картон в 77-ата минута при поражението на руснаците с 1:2 в гостуването им на Сион. В герой за домакините се превърна нападателят Муса Конате, който отбеляза и двата гола за своя отбор.

Сенегалецът откри резултата в 11-ата минута на двубоя с удар отблизо, след като отбраната на гостите от Рубин продължително време не успяваше да изчисти топката от своята половина.

Гостите все пак стигнаха до изравняване в 65-ата минута, когато Максим Канунников с удар по тревата от трудна позиция прати топката покрай Ванинис за 1:1. Отново Конате обаче се оказа "черната котка" за Рубин, след като с попадението си в 82-ата минута донесе трите точки за Сион след центриране на Едимилсон Фернандес.

Успехът изпрати швейцарския Сион на първото място в групата, след като другите два тима в нея - Бордо и Ливърпул завършиха наравно 1:1.

СИОН - РУБИН - 2:1
1:0 - Конате (11)
1:1 - Кануников (65)
2:1 - Конате (82)