100 години ски спорт в България

Герой и грешник! Тевес изригна с два гола и счупи брутално крак на противник (видео)

Аржентинската суперзвезда на Бока Хуниорс Карлос Тевес изригна за добро и лошо в 25-ия кръг на Примера дивисон на местното първенство. 31-годишният Карлитос първо се отпуши и вкара за сефте след повече от десетилетие два гола в един мач за любимия си тим, като го поведе към титлата след успеха 3:1 при гостуването на Аржентинос Хуниорс.

Това бе хубавата част за Тевес в този мач, тъй като в 75-ата минута ветеранът влезе остро в десния крак на младия голмайстор на противника Езикел Хам и счупи брутално крака му.

Скандалното бе, че реферът дори не отсъди фаул, но играчите видяха какво се случи и спряха играта.
Интересното е, че бившият футболист на Коринтианс, Манчестър Юнайтед, Манчестър Сити и Ювентус, който имаше още от първото полувреме жълт картон, не получи втори такъв или директен червен и не бе изгонен, а остана на терена до края на двубоя.

Повторенията обаче показаха скандалното влизане на Тевес, а публиката по трибуните започна бурно да освирква рефера. 21-годишният Хам бе изнесен моментално на носилка и откаран в болница, където претърпя операция, а майка му, която бе на стадиона с баща му и брат му, изпадна в шок, когато видя да вкарват сина й в линейката.

Преди това Тевес бе дал преднина на Бока с гол красавец в продължението на първата част, когато преодоля противник и с диагонален удар от 18 метра прати топката в горния десен ъгъл на стража на домакините. Секунди по-късно червен картон получи колумбиейца Ленис от домакините след почти масово сбиване на терена заради расистка обида към него.

Втората част започна с нов гол на Тевес, който бе изведен майсторски от Лодейро и сам срещу Габарини прати топката в мрежата му за втори път. Интересното е, че до днес десетката на Бока имаше два гола за първенство след завръщането си на "Бомбонера".

Само 120 секунди по-късно Хам намали за 1:2, но двайсетина минути след това Тевес счупи крака му. Случилото се помрачи всичко друго, тъй като и коментаторите и хората по трибуните и футболистите на терена разбраха какво се е случило.

В даденото продължение на мача Калери оформи крайното 3:1 за Бока на контраатака, след като  домакините се хвърлиха да търсят равенството с човек по-малко.

Грандът вече има 55 точки и е едноличен лидер в първенството. Сан Лоренцо е втори на пет точки, но има и мач по-малко.

"Много съжалявам, тъй като никога не съм искал да контузя някого през цялата ми кариера. Играх за топката и не съм влизал, за да му причиня травма. За първи път ми се случва и много съжалявам за това младо момче. Още сега отивам да видя как е и да му се извиня", бяха първите думи на Тевес още на терена след последния съдийски сигнал.