Деветима от Бока удържаха победата срещу Белграно

Устремилият се към титлата в първенството на Аржентина тим на Бока Хуниорс постигна важна победа с 1:0 като гост над един от преките си конкуренти - Белграно.

Възпитаниците на Родолфо Арубарена стигнаха до четвъртата си поредна победа с гол на бившия играч на Реал Мадрид Фернандо Гаго в 37-ата минута. В заключителните 22 минути Карлос Тевес и компания трябваше да играят с девет души, след като червени картони получиха Пабло Перес и Джино Перуци.

Победата остави Бока на върха в класирането с 40 точки от 18 мача, 3 повече от преследвачите Сан Лоренсо и Ривър Плейт. Белграно пък се намира на шесто място в класирането с 33 пункта.

В другите срещи от тази нощ Ланус претърпя изненадващо поражение у дома от Дефенса Хустисиа с 0:1. Гола вкара Хулио Родригес в последните секунди на двубоя.

Естудиантес също загуби с 0:1 като гост от Уракан, Росарио Сентрал надигра при визитата си Нюелс Олд Бойс с 1:0, а в най-резултатния мач Килмес направи пълен обрат и победи Расинг с 2:1.