Терек показа повече класа в кавказкото дерби (видео)

Новакът Анжи бързо се върна в реалността след сензационната победа над Спартак (Москва) в предишния кръг. Днес отборът от Махачакала загуби дербито на Кавказ срещу Терек с 0:2 и остана в опасната зона с едва 8 точки. Двата гола на стадиона в Каспийск паднаха само в рзастояние на 3 минути през второто полувреме. Първо Дарко Лазич се отбеляза автогол в 59-ата минута след удар на Исмаил Айсати в гредата и последвал рикошет, а Игор Лебеденко затвърди успеха на Терек, който записа първата си победа за сезона и вече е на 9-а позиция в таблицата.

След мача наставникът на Анжи Юрий Сьомин разкритикува собствените си футболисти, като заяви, че нито един от тях не е показал характер и воля за победа. В същото време неговият колега Рашид Рахимов изтъкна, че след първия гол играчите на Терек са придобили увереност и заслужено са спечелили кавказкото дерби.

След седмица Анжи гостува на Ростов, а Терек приема Уфа.