ЦСКА (Москва) изпусна Зенит и страхотната серия приключи (видео)

Отборите на ЦСКА (Москва) и Зенит (Санкт Петербург) завършиха при резултат 2:2 в мача помежду си от 8-ия кръг на руската Премиер Лига. Домакините от столицата могат да съжаляват доста повече за изпуснатата победа, тъй при 2:1 в своя полза пропуснаха дузпа, изпълнена от Алан Дзагоев. Николас Ломбертс си отбеляза автогол в 9-ата минута, което позволи на "армейците" да излязат напред в резултата - 1:0. В 22-ата минута Сейду Думбия бе точен за 2:0, но в 39-ата минута Хълк от дузпа намали на 1:2, а две минути преди края десният бек Игор Смолников донесе точката на питерци. Българският халф Георги Миланов смени в 79-ата минута Думбия в състава на ЦСКА (Москва).

В 9-ата минута шведският халф на московчани Понтус Вернблум опита дълъг извеждащ пас към свой съотборник и след неразбирателство между защитника на Зенит Николас Ломбертс и стража Юрий Лодигин, белгийският защитник с гърди изпрати топката в собствената си врата.

В 22-ата минута отбраната на питерци и Лодигин отново бяха неубедителни. Алан Дзагоев копна топката към включилия се в атаката ляв бек Георгий Шенников, а той подаде на Сейду Думбия и завърналият се в ЦСКА (Москва) след кратък престой в Рома котдивоарски нападател направи резултата 2:0.

В края на първото полувреме обаче футболистите на Андре Вилаш-Боаш се върнаха в мача. Сръбското крило на столичани Зоран Тошич извърши нарушение в наказателното поле на домакините срещу Хълк и в 39-ата минута бразилската звезда на Зенит бе безпощаден при дузпата - 1:2.

Само минута по-късно резултатът можеше да стане 2:2. Хълк опита пас към нападателя Артьом Дзюба и Лодигин изби, но не по най-добрия начин. Дзюба обаче бе блокиран от Сергей Игнашевич и не успя да нанесе голов удар. Нещо повече - Дзюба си изпусна нервите и удари с лакът опитния бранител, но реферът Виталий Мешков го пощади и му показа само жълт картон.

В 57-ата минута играчите на Леонид Слуцкий бяха близо до гол за 3:1, но Зенит се измъкна. Първо Лодигин изби далечен шут на Роман Ерьоменко, а след това Сейду Думбия опита добавка, но не успя да отправи удар веднага, а когато го стори, Лодигин спаси.

В 71-ата минута домакините имаха идеален шанс да сложат точка на спора, но пропуснаха дузпа. Аржентинският защитник Есекиел Гарай извърши глупаво нарушение срещу Думбия, като го хвана за ръката в наказателното поле и реферът съвсем логично посочи бялата точка. Алан Дзагоев обаче изпълни доста лошо дузпата и Лодигин не просто спаси, а дори улови топката, давайки надежди на тима си, че може да измъкне нещо от този мач.

Две минути преди края гостите се добраха до равенството. Резервата Виктор Файзулин с хубав пас намери нахлулия в наказателното поле на домакините Игор Смолников и крайният бранител с техничен удар копна топката и преодоля Акинфеев.

Равенството сложи край на победната серия на Миланов и компания. Тимът на Леонид Слуцкий имаше 7 победи в първите 7 кръга и продължава да е лидер в класирането с 22 точки. Зенит пък избегна второ поредно поражение и записа първи "хикс" за сезона, като е трети с 16 точки. На втората позиция е Локомотив (Москва) със 17 точки, като "железничарите" по-късно днес гостуват на Рубин (Казан).