Играчи като Бербатов пълнят трибуните

Словашкият национал Роберт Мак стана поредният играч на гръцкия ПАОК, който засипа с похвали новото бижу в селекцията на солунчани Димитър Бербатов. Словакът, който спечели приза за играч на месец август, се изказа ласкаво за българската суперзвезда в навечерието на откриващия мач в груповата фаза на Лига Европа като гост на азербайджанския Габала.

"В ПАОК много искахме да имаме играч от класата на Бербатов, а и той самият изяви желание да играе за нас. В момента сме напълно различен отбор в сравнение с миналия сезон, тъй като бяха взети много нови играчи. Феновете вярват в нас и съм убеден, че трибуните на всички наши мачове ще бъдат препълнени заради футболист с класата на Димитър. Трансферът му е положителен не само за нашия отбор, но и за целия гръцки футбол", не крие ентусиазма си Мак.

Най-вероятно обаче двукратният шампион на Англия с екипа Манчестър Юнайтед ще започне срещата на "Баксел Арена" на резервната скамейка. Бербо вече дебютира за ПАОК при гостуването на Верия, спечелено с 3:0, записа 32 минути през второто полувреме и получи висока оценка за представянето си.

В случай че се появи в тазвечершното гостуване на Габала и успее да се разпише пък, Митко ще отбележи своя 35-и гол в евротурнирите. До момента Митко има 7 гола с фланелката на ЦСКА (всичките срещу молдовския Конструкторул), 9 за Байер (Леверкузен), 12 за Тотнъм, 5 за Манчестър Юнайтед и 1 за последния си клуб - френския Монако.