Бербатов се завърна в Европа с реми в Баку (видео)

Българският нападател Димитър Бербатов дебютира в Лига Европа за новия си отбор ПАОК при равенство 0:0 като гост на Габала в азерската столица Баку в среща от група С на надпреварата. Родният футболист се появи в игра в 59-ата минута на мястото на Анатасиадис.

Двата тима имаха нелоши положения за гол и през двете полувремена, но мерниците им изневериха. Играта беше затруднена от тежкия терен в Баку. Бербатов влезе в ролята на организатор на атаките на своя тим и едва две минути след влизането си създаде положение пред Роберт Мак, при което вратарят на домакините изби.

Гърците можеше и да загубят мача, но в 67-ата минута техният вратар предотврати сигурен автогол. В 81-ата минута испанският рефер подмина спорно положение за дузпа в наказателното поле на азерите, след като Гари Родригес падна след схватка. В добавените минути Антонов и Мак изпуснаха пред двете врати.

В другата среща от групата Борусия (Дортмунд) взе своето срещу Краснодар и поведе колоната.

ГАБАЛА - ПАОК - 0:0