Новото приключение започна: Бербатов записа първите си минути за ПАОК (видео)

Димитър Бербатов изигра първите си минути за новия си отбор ПАОК. Българинът се появи а терена в 58-ата минута при победата на тима от Солун с 3:0 във визитата на Верия в мач от третия кръг на гръцкия шампионат. Митко замени капитана Стефанос Атанасиадис под бурните овации на гостуващите фенове. Бербатов показа на няколко пъти елегантната си техника, но нямаше чисто положение за гол пред себе си, което да използва.

Иначе ПАОК си свърши работата още преди появата на българина и до 55-ата минута отбеляза всичките си попадения във вратата на съперника. Резултатът бе открит от гостите в 17-ата минута, когато капитанът Стефанос Атанасиадис се разписа с премерен шут от границата на наказателното поле. Осем минути по-късно тимът на Бербатов удвои преднината си. Младият талант Димитрис Пелкас нахлу в наказателното поле и намери Роберт Мак, който от вратарското поле нямаше как да сбърка. В 55-ата минута Александрос Циолис направи резултата класически в полза на ПАОК, след като топката стигна до него при едно разбъркване след корнер.

Така новото приключение в кариерата на Димитър Бербатов започна с убедителна победа. С успеха си днес ПАОК записа първи три точки през новото първенство и вече има четири в актива си. В първите два кръга солунци имаха равенство и загуба, но вече влизат в правия път.

ВЕРИЯ - ПАОК 0:3
0:1 Атанасиадис (17)