Таран на "червените" и дебютирал юноша от ДЮШ впечатлиха при нов разгром на ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА постигна поредна разгромна победа през този сезон, след като надигра със 7:0 Балкан (Варвара) в мач от 32-ия кръг на Югозападната "В" група, който се проведе на националния стадион "Васил Левски". С хеттрик за червените се отличи Преслав Йорданов, а по едно попадение добавиха Самир Аясс, Борис Галчев, Александър Александров и юношата от ДЮШ Марио Йорданов, който направи дебют с армейската фланелка.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута. Николай Цветков подаде към Галчев, който центрира отдясно по земя към Преслав Йорданов и таранът реализира след майсторски удар с пета.

ЦСКА - Балкан 7:0

Десет минути по-късно армейците поведоха с 2:0. Преслав Йорданов стреля в тялото на вратаря Петракиев след успоредно центриране отдясно, но при добавката Самир Аясс без проблем изпрати топката в мрежата на гостите. Само 180 секунди по-късно Момчил Цветанов се озова очи в очи с гостуващия страж, но шутира в дясната греда. В следващите 2-3 минути червените създаваха положение след положение, но Петракиев се намеси блестящо при изстрели на Преслав Йорданов и Аясс.

Тоталният натиск на ЦСКА даде резултат за трети път в 23-ата минута, когато Петракиев фаулира в наказателното поле Цветанов и реферът отсъди дузпа, която бе превърната в гол от Преслав Йорданов.

Само четири минути по-късно Аясс получи отличен извеждащ пас отляво в наказателното поле на гостите и подаде към намиращия се на празна врата Борис Галчев, за когото не представляваше проблем да реализира - 4:0 за ЦСКА.

В 35-ата минута Праслав Йорданов вкара третото си попадение и пето за червените в този мач. Централният нападател бе изведен от Момчил Цветанов очи в очи с Петракиев, преодоля вратаря и изпрати топката в мрежата за 5:0.

След почивката футболистите на Христо Янев значително намалиха темпото на игра и рядко застрашаваха противниковата врата. Дори в 76-ата минута можеха да допуснат гол, но резервата Темелко Зайков не успя да уцели вратата, въпреки че бе оставен да стреля необезспокояван от 8-9 метра.

Все пак червените стигнаха до ново попадение в 81-ата минута, когато след контраатака Александър Александров изскочи сам срещу вратаря и покачи на 6:0. Само 180 секунди по-късно сред голмайсторите се записа и дебютиралият с армейската фланелка футболист от ДЮШ Марио Йорданов. Таранът получи пас от Аясс и след брилянтен фалцов удар с десния крак не остави шанс на Петракиев за крайното 7:0 за ЦСКА.

ЦСКА - БАЛКАН (ВАРВАРА) 7:0

1:0 Преслав Йорданов 6