Арда стигна до пети мач срещу Монтана (видео)

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) успя да стигне до решителен пети мач в полуфиналния плейоф срещу Монтана в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Иван Халачев надделяха трудно вкъщи над монтанчани с 3:0 (25:19, 25:14, 30:28) в четвъртата среща от серията помежду им, играна тази вечер в пълната зала "Арпезос".

Така кърджалийци изравниха резултата в плейофната серия на 2-2 победи. Играе се до 3 победи от 5 мача. Петият решителен мач между двата тима е в сряда (30 март) отново от 18,00 часа в Монтана.

Домакините от Арда демонстрираха стабилност, увереност, мотивация и отборен дух през целия мач. Те доминираха със своя сервис, като разстроиха напълно посрещането на Монтана и не им дадоха шанс. Тон даде Спас Байрев, който в първия гейм, след 10-а точка застана на крайната линия и изпълни седем поредни сервиса, направи и два аса, а неговите съотборници поведоха с 18:11. Това бе достатъчно да сломи Монтана и Арда спечели гейма с 25:19. Волейболистите на Арда бяха повече от безпощадни във втората част и я спечелиха с разгромното 25:14.

Напрежението и страстите избухнаха в третата част, когато се стигна до и до известни разправии, които прекъснаха мача за повече 5 минути. При резултат 16:14 за Арда гостите от Монтана претендираха за намеса от публикатан след плонж на либерото Добромир Иванов. Впоследствие монтанчани започнаха да бавят игата, като използваха всички познати похвати за разконцентриране. Това им помогна и те успяха да изравнят при 24:24. В крайна сметка все пак Арда измъкнаха гейма с 30:28 при четвъртата си възможност и спечелиха мача с 3:0.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - МОНТАНА 3:0 (25:19, 25:14, 30:28)
АРДА: Делчо Раев, Спас Байрев, Валентин Димов, Невен Нешев, Васил Атанасов, Петър Бъчваров - Николай Колев-либеро (Кирил Хаджиев, Младен Кавалджиев)
Старши-треньор: Иван Халачев
МОНТАНА: Любомир Агонцев, Костадин Стойков, Симеон Александров, Трифон Лапков, Иван Латунов, Мартин Палийски - Добромир Иванов-либеро (Стефан Стоянов, Теодор Богданов)
Старши-треньор: Петър Шопов.