Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Байерн напомпа мускули - да влиза Ювентус (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) не срещна никакви проблеми при домакинството си на Вердер (Бремен) и записа изразителен успех с 5:0 в двубой от 26-ия кръг на Бундеслигата. Тиаго Алкантара реализира първия и последния гол, Томас Мюлер добави още два, а с попадение се отчете и резервата Роберт Левандовски, с което баварците се завърнаха на победния път след последователни загуба и равенство. Отделно баварците удариха две греди чрез Тиаго и Дейвид Алаба. И докато мюнхенци уверено крачат към титлата, гостите от Бремен са само на 3 точки от изпадащите.

Байерн (Мюнхен) - Вердер (Бремен) 5:0

Джосеп Гуардиола използва срещата, за да даде почивка на част от основните си футболисти преди важния реванш срещу Ювентус от Шампионската лига в сряда. Така Левандовски игра само около 20 минути, Йошуа Кимих и Мюлер бяха заменени през втората част, Дъглас Коща и Артуро Видал останаха на пейката, а Ариен Робен дори не беше в групата, независимо че е напълно здрав. Шанс да започнат като титуляри получиха Марио Гьотце, Франк Рибери и Тиаго. Последният се възползва най-добре от възможността, като се отчете с две попадения. Изключително обаче се представи и Кингсли Коман, който направи три асистенции.

Вердер излезе с петима защитници, но отборът издържа само до 9-ата минута, в която Коман центрира отдясно и Тиаго засече в мрежата за 1:0.

Последваха коварни изстрели на Рибери и Гьотце, за да се стигне до 31-ата минута, когато Коман отново се разходи по дясното крило и подаде на Мюлер за 2:0.

На почивката треньорът на Бремен Виктор Скрипник направи две смени, но това не промени абсолютно нищо.

Второто полувреме започна с изстрел на Тиаго в гредата и нов пропуск на Гьотце. След това и Коман демонстрира неточност в решителния момент, независимо че беше останал очи в очи с Феликс Вийдвалд.

В 66-ата минута авансът на домакините стана класически, след като Рибери впечатли с фамозно воле, което обаче беше спасено от вратаря, за да попадне на дебнещия Мюлер и след това беше ясно - 3:0.

В края Левандовски и отново Тиаго заслужиха поздравленията на 75 000 фенове на "Алианц Арена", довършвайки съперника с голове за 4:0 и 5:0.

Филип Лаам пък завърши мача с повече докосвания на топката от всички футболисти на Вердер взети заедно. Преди срещата капитанът на Байерн беше почетен за своя мач №300 за клуба в Бундеслигата, който той изигра в предишния кръг срещу Борусия (Дортмунд).

В сряда шампионите приемат Ювентус, а след това през уикенда гостуват на Кьолн. Вердер пък го очаква среща с Майнц 05.

С това обаче дуелите между Байерн и Бремен този сезон не приключват, защото след пет седмици двата тима ще се изправят в полуфинална битка от турнира за Купата на Германия.