Женско първенство по футбол: НСА - Пирин

Симеон Славчев разгроми Макриев в Кипър (видео)

Аполон (Лимасол) се справи с 3:0 с Неа Саламина в среща от 17-ия кръг на кипърското първенство, като Симеон Славчев игра пълни 90 минути за домакините. За Червените от Фамагуста също цял мач на терена беше Димитър Макриев, а Веселин Марчев прекрати договора си с този отбор и вече е свободен агент.

Славчев затвърди прогреса си от преди Нова година и беше в основата на първия гол за своя тим, дело на Лука Стоянович в 23-ата минута. Славчев получи топката от дясното крило, стреля параболично, а вратарят не успя да овладее топката, като само я спря на Стоянович, който от 2 метра нямаше проблем да открие резултата. Любопитното е, че младият сръбски футболист, също като българина, е преотстъпен от Спортинг (Лисабон) на Аполон.

Сърбинът се разписа в 92-ата минута за 2:0, а в 94-ата Роджейрио Тюрам оформи крайното 3:0. Макриев имаше възможност да създаде проблеми за домакините, но в 41-ата при една добра контраатака не успя да овладее топката и възможността пропадна.

С тази победа Аполон събра 36 точки и заема 3-о място, като изостава на 3 от лидера АЕК Ларнака, който в неделя приема Арис (Лимасол).

Етникос (Ахна), където треньор е бившият нападател на Локомотив (София) и Славия Данило Дончич, постигна много важна победа с 3:2 при гостуването си на Агия Напа. Етникос има 15 точки и е един от четирите отбора с такъв актив, които се нареждат от 8-о до 11-о място.

Без Костадин Башов Еносис (Паралимни) изпусна накрая победата при гостуването на ФК Пафос, като трябваше да се задоволи с 3:3. Пафос е на предпоследното 13-о място с 12 точки, докато Еносис Паралимни е една стъпка нагоре с 14.