Силен половин час донесе успех на УБА

Уест Бромич спечели с 3:2 в домакинството си на Кристъл Палас. Тимът на Тони Пюлис започна отлично и реализира три попадения до 31-ата минута. Крейг Гарднър , Крейг Доусън и Саидо Берахино донесоха много сериозен аванс на УБА. На почивката интригата в срещата изглеждаше приключила. Конър Уикъм обаче бе главно действащо лице в драматичното второ полувреме. Английският нападател направи 3:1 малко след почивката, а десет минути преди края се разписа отново. В заключителните минути Палас натисна, но така и не стигна до изравнителен гол.

Това е втора поредна победа за УБА, с която тимът се изкачва до 13-ото място в класирането. Палас пък остава без успех в първенството за 2016 г. след 10-ия пореден двубой без победа.

Един от акцентите в мача бе голът на Берахино. Нападателят вчера се извини за излизането си в стачка по-рано през сезона, бе пуснат като титуляр и реализира третото попадение в мача. За него това бе първи гол от октомври.

Уест Бромич доминираше през първото полувреме и заслужено стигна до големия аванс. Крейг Гарднър откри резултата, след като удар на Рондон бе отразен от Хенеси и топката попадна на крака му в наказателното поле. Второто попадение падна след центриране на Гарднър от фаул и удар на Доусън с глава. В 31-ата минута Сесеньон с великолепен пас изведе Берахино и той от воле успя да прати топката в мрежата за 3:0.

Алън Пардю изваде Адебайор на почивката, а тимът му изглеждаше различно през второто полувреме. Гостите се върнаха в мача още в 48-ата минута и то главно благодарение на бранителя Йонас Олсон, който не прецени една висока топка, остави я и Уикъм мина покрай него преди да намали на 3:1.

УБА удари на два пъти гредите, а Палас имаше претенции за дузпа на два пъти. Уикъм с красив удар направи последните минути драматични, но въпреки натиска на гостите, отборът на Тони Пюлис удържа и стигна до трите точки.