Тонев и компания рухнаха срещу Юве в края

Ювентус постигна доста трудна победа с 2:0 над Фрозиноне в гостуването си от 24-ия кръг в Серия "А". "Бианконерите" трябваше да се потрудят, за да вземат трите точки срещу тима на Александър Тонев, който записа пълни 90 минути в мача. Хуан Куадрадо откри резултата в 73-ата минута, а в добавеното време на мача Пауло Дибала реши всичко с втори гол за своя тим. Така торинци продължиха рекордната си победна серия в първенството, която вече набъбна на 14 поредни срещи.

Първото полувреме не бе от най-интересните. Ювентус повече задържаше топката, но трудно стигаше до реални голови опасности. В 10-ата минута Алваро Мората пробва удар от трудна позиция, но не затрудни вратаря. Три по-късно пък домакините имаха прекрасен шанс за откриване на резултата, като Даниел Чофани от воле отблизо не успя да насочи топката в очертанията на вратата.

Юве обаче продължи да е по-активен и в 19-ата минута Алекс Сандро опита диагонален удар, но без да постави под напрежение вратаря. След това в 33-ата минута Стефано Стураро отправи силен изстрел, който затрудни Никола Леали, който изби в краката на Пауло Дибала, но и аржентинецът не успя да вкара при добавката, а бе и в засада.

Най-добрият шанс за гостите дойде в самия край на полувремето, когато Алваро Мората проби през няколко защитници и опита технично да прехвърли стража на съперника, но Леали отново бе съобразителен и спаси.

Ювентус продължи да търси гола и през втората част и първо в 51-ата минута Хуан Куадрадо опита удар, който не затрудни вратаря. Четири миунти след това и Погба стреля от дистанция, но кълбото рикошира в защитник и премина до гредата. След това и Клаудио Маркизио не бе точен от границата на наказателното поле.

В 65-ата минута Пол Погба направи непростим пропуск отблизо след прекрасно центриране на Пауло Дибала от фаул. В 68-ата минута гостите претендираха за дузпа за игра с ръка на Леонардо Бланчард в наказателното поле, но съдията даде корнер. В 72-ата минута пък Дибала стреля в гредата, но топката отново не пожела да влезе във вратата.

В 73-ата минута страхотният натиск на Юве най-накрая даде резултат. Алекс Сандро напредна отляво и пусна пас по земя, който стигна до Хуан Куадрадо, а той бе точен за 0:1.  В добавеното време на срещата Мората напредна и подаде хубав пас за Дибала, който с прекрасен удар оформи крайното 0:2.

Така Ювентус събра актив от 54 точки и запазва второто си място зад лидера Наполи. Фрозиноне пък остава на 19-ото място с 19 точки до момента.