Възходът на Рома при Спалети продължава (видео)

Отборът на Рома постигна измъчена, но много ценна победа с 3:1 при гостуването си на новака Карпи и излезе на трето място във временното класиране на Серия "А". "Вълците" нанесоха своя удар в последните минути, когато Един Джеко и Мохамед Салах се разписаха във вратата на Вид Белец. По този начин Рома вече има четири поредни успеха в първенството след завръщането на Лучано Спалети на треньорския пост и изпревари Фиорентина и Интер.

"Джалоросите" бяха без Миралем Пянич в стартовия състав, но на почивката той замени Стефан Ел Шаарауи. Рома доминираше през първото полувреме и имаше няколко голови положения, пропуснати от Един Джеко и Мохамед Салах. В 44-ата минута египтянинът уцели напречната греда, а секунди по-рано домакините претендираха за дузпа, но вместо това техен футболист получи жълт картон.
Рома поведе в 56-ата минута с красиво попадение на Люка Дин. Французинът напредна необезпокояван и с мощен удар от над 25 метра изненада Белец. В 61-ата минута Антонио Рюдигер наивно загуби топката в близост до наказателното поле, последва пас на Джери Мбакогу към резервата Кевин Лазаня и резултатът бе изравнен.

Гостите обаче бързо притиснаха съперника и финалният им щурм доведе до два гола за една минута. Първо един Джеко се възползва от асистенция на Мохамед Салах и вкара на празна врата, а в следващата атака самият Салах сложи точка на спора след неубедителна намеса на стража на Карпи.