Монтана удари лидера Нефтохимик (ВИДЕО + СНИМКИ)

Монтана победи с 3:1 (25:18, 25:18, 22:25, 25:20) лидера в класирането Нефтохимик (Бургас) в отложена среща от 10-ия кръг на първенството на Суперлигата при мъжете. Домакините спечелиха сравнително лесно първите два гейма, като особено убедителни бяха във втория, в който направиха разлика от 11 точки. В третата част гостите показаха, че не случайно са начело в таблицата и я затвориха на 22 т. Със силен начален удар монтанчани отново разколебаха посрещането на своя противник и стигнаха до успех с 25:20.

С 24 точки Минчо Минчев стана топ-реализатор на двубоя. С 16 точки за Монтана мача завърши Златко Кьосев. За Нефтохимик Георги Петров направи 13 точки.

От трибуните в зала „Огоста” двубоя изгледа селекционерът на националния отбор Пламен Константинов. След мача той каза, че освен разпределителят Любомир Агонцев и други състезатели на Монтана са му направили добро впечатление и ще ги повика в разширения състав, но отказа да назове конкретни имена.