Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Ман Юнайтед превзе "Анфийлд" с един удар във вратата (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед продължи отличната си серия срещу големия английски опонент в исторически план Ливърпул, побеждавайки с 1:0 на "Анфийлд". Уейн Рууни донесе победата на своя тим в 79-ата минута след поредната неподреденост в отбраната на Ливърпул след изпълнение на корнер. Това бе и първият и останал единствен точен удар за "червените дяволи" в мача. Домакините бяха по-добрият отбор на терена, но пропуснаха редица положения пред вратата на Давид де Хеа, който направи и четири отлични спасявания, за да задържи резултата 0:0. В крайна сметка единственият им точен удар и поредната грешка в отбраната на Ливърпул този сезон донесе трите точки на тима от "Олд Трафорд".

С тях "червените дяволи" дръпнаха с цели шест точки пред днешния си съперник в класирането, изкачвайки се на петото място в класирането с актив от 37. Ливърпул остана девети с 31. Това е трети пореден мач без победа за Ливърпул, в които мърсисайдци взеха само една точка. Ман Юнайтед пък има седем точки от възможни 10 в последните три кръга.

Домакините имаха повече поводи да съжаляват за това, че не откриха резултата преди почивката, след като имаха по-добрите положения през първото полувреме, но Адам Лалана, Джеймс Милнър и Джордан Хендерсън пропуснаха да прострелят Давид де Хеа от чисти позиции, докато Роберто Фирмино наивно се опита да спечели дузпа за своя тим в момент, в който имаше отлична позиция да стреля.

Лалана се озова на отлична позиция след само 10 минути игра, когато една изчистена от защитата на Ливърпул топка го изведе зад защитата на "червените дяволи". Техничарят обаче опита да преодолее излезлия Де Хеа с глава и сгреши. При добавката пък Фирмино прати топката встрани от гредата. Малко по-късно и Джеймс Милнър пропиля добра ситуация за домакините, след като се забави и стреля слабо от дясното крило след извеждащ пас от страна на Фирмино.

В края на първото полувреме дойде ред и на самия бразилец да пропусне добра въчможност да отбележи. Той получи добро подаване в наказателното поле, но първо се забави с изстрела, а след това реши да печели дузпа при най-лекото докосване от страна на Антони Марсиал. С Марсиал пък бе свързана единствената добра ситуация за гостите. Френското крило проби на скорост отляво, но ударът му бе блокиран от Мамаду Сако. Като цяло "червените дяволи" не отправиха нито един точен изстрел към вратата на Симон Миньоле преди почивката.

След почивката събитията на терена не се промениха особено и Ливърпул бе отборът, който повече търсеше гола. Домакините можеха да го намерят още в самото начало на полувремето, когато Емре Джан преодоля на скорост Крис Смолинг, но ударът му по диагонала бе отразен с крак от Давид де Хеа. Малко по-късно отново Де Хеа се оказа последната преграда пред мрежата на Манчестър Юнайтед, спасявайки за втори път удар по диагонала на Емре Джан.

Пропуските на домакините натежаха и в 79-ата минута Ман Юнайтед бе отборът, стигнал до гол. Изпълнение на корнер за пореден път внесе хаос в отбраната на Ливърпул, когато Маруан Фелаини се пребори с двамата централни бранители на домакините Мамаду Сако и Коло Туре за високата топка. Ударът на белгиеца срещна горната греда зад Симон Миньоле, но при добавката Уейн Рууни бе безкомпромисен и опъна мрежата за 0:1. Това в крайна сметка се оказа и решителният момент в мача.

За разлика от срещата с Арсенал през седмицата, този път момчетата на Юрген Клоп не намериха път обратно в мача в оставащите прекалено малко минути. Германският специалист включи в игра Джордън Айб, Кристиан Бентеке и новото си попълнение Стивън Колкър като нападател, но това доведе само до хаотичен натиск на неговия отбор и изсипвания в наказателното поле, които станаха лесна плячка за отбраната на гостите.

Така Ман Юнайтед се пребори с Ливърпул за пореден път, записвайки четвърта поредна победа над този съперник в последните два сезона. 20-кратните шампиони на Англия стигат до втори "дубъл" над втория най-титулуван английски тим, след като спечелиха по категоричен начин с 3:1 домакинството си на "Олд Трафорд". Уейн Рууни пък доказа завръщането към головата си форма, което изживява от началото на 2016 година. За него това бе четвърто попадение в рамките на 17 дни.