Арсенал не успя да дръпне напред, може да се радва, че не загуби (видео)

Отборът на Арсенал не успя да се възползва от равенството на Лестър и да се откъсне с две точки преднина на върха в класирането, след като завърши наравно 0:0 при гостуването си на Стоук Сити на "Британия Стейдиъм". Нещо повече - момчетата на Арсен Венгер могат да се радват, че не загубиха визитата си на "грънчарите". През второто полувреме Петер Чех направи няколко добри спасявания, най-впечатляващо от които двойно след удари на Хоселу и Боян Къркич, а в последната 90-а минута Аарън Рамзи изчисти топката от голлинията след изпълнение на корнер и удар на Джонатан Уолтърс, за да се запази равенството в резултата.

По този начин големият печеливш от изминаващия 22-и кръг във Висшата лига е Манчестър Сити, който се доближи само на една точка от първата позиция в класирането. "Гражданите" са и отборът в най-добра форма напоследък и скъсиха аванса на Арсенал и Лестър до само един пункт.

Без тримата си най-креативни футболисти - Месут Йозил, Алексис Санчес и Сантиаго Касорла, лондончани бяха безидейни пред гола и най-добрата им ситуация бе в началото на второто полувреме, когато Джак Бътланд спаси удар на Оливие Жиру, който бе засякъл центриране на Аарън Рамзи от корнер.

Контузията на асистент №1 във Висшата лига този сезон Месут Йозил преди началото на мача се оказа много голям удар за гостите, които пострадаха много от неговото отсъствие. Алекс Окслейд-Чембърлейн пробва късмета си от далечно разстояние преди почивката, но Бътланд отново бе на мястото си.

Определено обаче домакините са отборът, който може повече да съжалява за пропуснатата победа. Петер Чех отново бе вездесъщ под рамката на вратата на Арсенел и не позволи на Хоселу, Боян Къркич, Глен Джонсън и Джонатан Уолтърс да го преодолеят при натиска на "грънчарите" след почивката. Чех направи общо шест спасявания в мача, за да запази "суха" мрежа за трети път в последните си четири мача от Висшата лига.