Слимани разплака на два пъти Касийяс и качи Спортинг на върха

Спортинг (Лисабон) се наложи с 2:0 над Порто и излезе на 1-о място в португалското първенство след мачовете от 15-ия кръг. И двата гола вкара Ислам Слимани, който беше точен в 27-ата и в 85-ата минути.

За Драконите това е първо поражение от 25 шампионатни срещи, а Спортинг удължи серията си от 24 поредни домакински мача без загуба. След този успех Спортинг има 38 точки на върха, с две пред Порто. На 3-а позиция е Бенфика, която снощи пестеливо надви Витория Гимараеш с 1:0 като гост с точен бомбен изстрел на младока Ренато Сантес в 74-ата минута.

Отборът на Жорже Жезуш водеше и преди Нова година в голяма част от сезона, но изненадващо поражение на тесния терен на Униао Мадейра даде преднина на Порто. Спортинг допусна и още една загуба- от Брага в турнира за Купата на Лигата. Слимани откри резултата в 27-ата минута, след като засече с глава центриране на Джеферсон Насименто от фаул. Острият му и силен удар беше истински куршум за вратаря Икер Касияс, който не можа да направи нищо.

След това Порто можеше да стигне до равенството при една от малкото си добри атаки, но вратарят Руи Патрисио блокира удар на Винсънт Абубакар. Но Спортинг беше определено по-добрият отбор през голяма част от срещата и пет минути преди края Слимани затвърди тяхната победа с втори гол, който прати топката в гредата и след това в мрежата след подаване на костариканския плеймейкър Брайън Руис. За Слимани това е 10-и гол от началото на сезона.