Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Разгромни победи за лисабонските грандове и провал за Порто

16-ият кръг в Примейра лига се оказа успешен за водача в класирането Спортинг и настоящия шампион Бенфика. Двата лисабонски гранда постигнаха гръмки победи с по 6:0, съответно срещу Витория (Сетубал) и Маритимо. Третият претендент за титлата Порто обаче имаше лоша вечер и направи домакинско равенство с Рио Аве, което го отдалечи от върха на таблицата.

Очакваше се стабилно представящият се до момента Витория (Сетубал) да създаде известни проблеми на Спортинг, но съставът на Жорже Жезус буквлано разнебити съперника си. До почивката гостите от Лисабон взеха аванс с попадения на Ислам Слимани и Бруно Сезар. Двамата се разписаха по веднъж и през второто полувреме, а другите голове за "лъвовете" бяха дело на Жоао Марио и Алберто Акуилани.

По сходен начин се разви и домакинството на Бенфика срещу Маритимо. Две попадения на Пици и едно на Раул Хименес убиха интригата още през първите 45 минути. След това Жонас Гонсалвеш реализира две дузпи, а Андерсон Талиска оформи крайното 6:0.

Порто беше абсолютен фаворит срещу Рио Аве и в 22-ата минута откри резултата с гол на мексиканския национал Ектор Ерера. Гостите обаче отвърнаха с попадение на Жоао Новаиш и въпреки натиска на "драконите" след почивката, удържаха равенството.

В класирането Спортинг води с 41 точки, а Порто и Бенфика имат по 37. На 4-о място е Брага с 29 точки.

Снимки: record.pt