Бивши звезди на ЦСКА правят фурор в Португалия (видео)

Двама футболисти, които до неотдавна носеха екипа на ЦСКА, правят все по-силно впечатление с изявите си в родната Португалия. Превърналият се в трансферно разочарование на "Българска армия" Бруно Морейра е сред топстрелците в Примейра лига, като снощи се разписа и срещу фаворита за титлата Спортинг (Лисабон). В същото време Тони Силва вече блести с екипа на Униао (Мадейра), след като през есента игра в Турция. Вчера крилото вкара два гола за успеха с 3:0 над Насионал в дербито на остров Мадейра.

Пасош Ферейра не успя да спре лидера в класирането Спортинг и отстъпи с 1:3. Бруно Сезар и Ислам Слимани осигуриха добър аванс на "лъвовете", преди Морейра да върне едно попадение. Бившият таран на ЦСКА беше точен в 83-ата минута с глава (видео 1). Той скочи най-високо, след като негов съотборник отклони топката към далечната греда, и прехвърли стража на Спортинг Руи Патрисио. Така нападателят се разписа във вратата на втори от грандовете в Португалия, след като наскоро вкара и на Порто. Секунди по-късно обаче Слимани заби трети гол за "зелено-белите" и сложи точка на спора.
Именно алжирският национал е един от двамата футболисти пред Морейра в голмайсторската листа. Слимани има на сметката си 16 гола, а Морейра е с 12. Водач в подреждането е Жонас Гонсалвеш от Бенфика, който снощи реализира едно от попаденията при победата с 3:1 у дома над Арука. Бившият играч на Валенсия вече е с 19 гола в Примейра лига този сезон.
Тони Силва изигра най-силния си мач за Униао, при това срещу местния съперник. Той беше над всички на терена срещу Насионал и вкара два от головете за успеха с 3:0. Бившият ас на ЦСКА се разписа в 34-ата минута за 2:0, а в началото на второто полувреме оформи победата на своите.

Общо през сезона крило има три попадения. Първото беше с цената на три точки срещу Боависта (видео 2).

БЕНФИКА - АРУКА 3:1