Аполон надви АЕЛ в градското дерби, Славчев с едно полувреме

Отборът на Аполон (Лимасол) надигра градския си съперник АЕЛ с 2:0 в дербито от 16-ия кръг на първенството на Кипър днес. Символичните гости изиграха силен мач и заслужено стигнаха до трите точки и продължават да са плътно зад лидерите в класирането. Българинът Симеон Славчев се появи на терена на полувремето, а малко преди края на мача получи жълт картон.

Аполон откри резултата още в 7-ата минута с попадение на Лука Стоянович, а в 69-ата минута Валентинос Сиелис си отбеляза автогол за 0:2. Домакините пък завършиха мача и в намален състав, след като в 76-ата минута Маме Нианг получи червен картон.

С този успех Аполон продължава да се намира на 4-ото място в класирането с актив от 33 точки, докато АЕЛ остава на 8-ото място с едва 15 точки. Лидер за момента е АЕК (Ларнака) с 39 точки в актива си.