Драматична загуба отдалечи Славчев и компания от върха

Българският национал Симеон Славчев беше титуляр при загубата с 2:3 на своя отбор Аполон (Лимасол) като гост на Анортозис в 20-ия кръг на кипърското първенство. Бившият халф на Литекс игра до 76-ата минута, когато отстъпи мястото си на Макридис. Малко преди това домакините бяха изравнили, а Аполон игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко заради червен картон на Габриел Моура в 50-ата минута. В последните секунди Естебан Сакети от тима на гостите също беше изгонен.

Аполон поведе с 2:0 с точен изстрел на Алекс да Силва от дузпа и автогол Маркус Холгерсон, но с човек по-малко не успя да удържи натиска на Анортозис. Холгерсон изкупи вината си за автогола и намали в 67-ата минута, а в 75-ата Константинсо Лаифис изравни. Драматичния успех на домакините донесе Пеле от дузпа в 90-ата минута.

Бившият нападател на ЦСКА Килиан Шеридън вкара единствения гол за Омония (Никозия) при успеха с 1:0 над Ермис. Ирландецът беше точен в последните секунди. Костадин Башов игра 82 минути за своя Паралимни, който направи 2:2 с гостуващия Арис (Лимасол), като не се записа сред голмайсторите.

В класирането начело е АЕК (Ларнака) с 45 точки и мач по-малко, следван от Анортозис (45), АПОЕЛ (41), Омония (37) и Аполон (37).