Стоук измъкна трите точки от Евертън в шоу с главни действащи лица Шакири и Лукаку (видео)

Стоук Сити измъкна драматична победа с 4:3 над Евертън на "Гудисън Парк" в истинско голово шоу, развръзката на което дойде в добавеното време. Джердан Шакири, който изигра най-силния си мач в Англия,  на два пъти извеждаше гостите напред (16' и 45'), като второто попадение на швейцареца може да претендира да стане един от головете на сезона. Лидерът на Евертън Ромелу Лукаку (22' и 64') пък на два пъти изравняваше резултата, а Жерард Деулофеу (71') направи обрата пълен. Хоселу (80') докара нещата до 3:3 с дебютния си гол в Премиър лийг, а Марко Арнаутович донесе трите точки на Стоук от дузпа в добавеното време.

Двата отбора изиграха много динамично първо полувреме, което изобилстваше от голови положения. Над всички обаче бе Джердан Шакири, който до този момент нямаше гол в Премиър лийг. Той откри резултата в 16-ата минута, след като завърши бърза атака на гостите, започната от Къркич и продължена от Арнаутович, който асистира. В 22-ата минута Ромелу Лукаку изравни, след като получи в наказателното поле, на ръба на засадата, от Макарти и не пропусна - 1:1. В заключителните секунди на първата част Шакири блесна със страхотен втори гол. Този път той получи дълго подаване от Къркич и мигновено прехвърли излезлия напред Тим Хауърд.

В 54-ата минута Ромелу Лукаку изравни отново, след като овладя много добре на гърдите си пас на Клевърли и стреля покрай Бътланд. Това бе гол №15 за белгиеца в Премиър лийг през този сезон. Евертън стигна до пълен обрат в 71-ата минута, когато Деулофеу засече отблизо центриране по земя на Баркли отляво. Това обаче не бе краят! Десет минути по-късно Хоселу направи 3:3. Арнаутович центрира перфектно отдясно, Хауърд не успя да избие и испанецът вкара първия си гол за Стоук.

В добавеното време Марко Арнаутович донесе победата на "грънчарите", след като реализира точно дузпа, отсъдена за нарушение на Джон Стоунс срещу него.