Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Голяма битка, но без победител между Лестър и Манчестър Сити (видео)

Отборите на Лестър и Манчестър Сити не успяха да излъчат победител в сблъсъка помежду си от 19-ия кръг в Премиър лийг. Срещата на "Кинг Пауър Стейдиъм" завърши при резултат 0:0. И двата тима показаха доста приятен за окото футбол и имаха своите шансове в мача, но така и не успяха да се възползват от тях, за да стигнат до гол, а вина за това имат и двамата вратари, които се отличиха с хубави намеси. В крайна сметка равенството изглежда като справедлив резултат с оглед показаното на терена.

Първата възможност в мача бе на сметката на домакините, като в 15-ата минута след центриране от фаул Роберт Хут стреля с глава, но над вратата.  Гостите пък отговориха с възможност пред Кевин де Бройне, който в 18-ата минута стреля от дистанция, но Каспер Шмайхел спаси. В 24-ата минута пък Риад Марез открадна една топка от Александър Коларов, напредна и отправи удар, който обаче бе неточен.

Последваха минути на надмощие на "гражданите", които имаха няколко голови възможности. В 26-ата минута Бакари Саня изведе чудесно Рахим Стърлинг, който стреля, от движение, но Шмайхел с прекрасна намеса спаси. След това Стърлинг отправи още два изстрела към вратата на съперника в 28-ата и в 32-ата минута, но и в двата случая бе спрян от вратаря.

В края на полувремето Лестър също показа зъби и първо в 38-ата минута Марк Олбрайтън получи чудесно центриране на далечната греда, но не успя да насочи кълбото в опразнената врата. Две минути по-късно пък Джейми Варди бе изведен зад защитата, но стреля над вратата.

Втората част започна двуостро. Още в 46-ата минута Манчестър Сити бе близо до откриване на резултата, като Серхио Агуеро направи непростим пропуск отблизо след центриране на Де Бройне. В 53-ата минута пък Лестър отговори с прекрасен далечен шут на Канте, който профуча до гредата.

В 64-ата минута Шмайхел отново бе поставен под напрежение от Николас Отаменди, който стреля с глава след корнер, но стражът за пореден път се отличи с прекрасно спасяване. В 70-ата минута пък Варди бе изведен в наказателното поле, но ударът му бе право в ръцете на Джо Харт. След това в 77-ата минута Кристиан Фукс отправи страхотен шут от фаул и отново Харт бе последна преграда пред гола.

Така мачът завърши без победител и двата тима разделиха по една точка. Лестър вече е с актив от 39 точки, колкото има и Арсенал, но лондончани са на първата позиция заради по-добрата си голова разлика и заради победата в прекия мач, а "лисиците" остават втори. Манчестър Сити пък завършва годината на третото място с 36 точки.