Ники Михайлов и Мерсин най-сетне спряха черната си серия

Българският вратар Николай Михайлов и съотборниците му в Мерсин най-накрая прекъснаха черната си серия без победа. Последният в Лига 1 на Турция победи с 1:0 Бандирмаспор в мач от 16-ия кръг на втора турска дивизия. Така Михайлов и компания записаха първи успех от 17 септември, след който имаха 11 поредни срещи без победа в първенството и общо 12 във всички турнири. Освен това, тимът имаше шест поредни загуби, а в последните седем срещи не бе успявал дори да отбележи попадение. Такова най-сетне днес отбеляза Педриел в 39-ата минута, а юношата на Левски на два пъти спаси вратата си, като помогна на своя тим да стигне до третата си победа през сезона.

Това бе четвърта суха мрежа за Ники Михайлов, който за последно запази вратата си без попадение на 4 ноември. Въпреки успеха, Мерсин остана на последно място с едва 9 от спечелените 12 точки, тъй като три му бяха отнети поради финансови проблеми. Завършването с победа на 2016 година даде надежди на тима, че при инвестиции в зимната селекция отборът от морския град на Южна Турция ще може да се спаси. 16-ата позиция, която гарантира оставане в елита, е само на четири точки пред отбора на Михайлов.

Лидерът в Лига 1 Гьозтепе има 31 точки. Той победи с 2:1 Самсунспор като гост.