Левски удари лидера във Втора лига, Мицански се развихри (видео+галерия)

Отборът на Левски се наложи с 2:0 в контролна среща над лидера във Втора лига Септември (София). Попаденията бяха дело на Илиян Мицански (4,50), който се разписа в началото на двете полувремена. Головете бяха първи за синята деветка, който подписа с 26-кратните шампиони на България през месец септември, но има едва 40 минути в официалните мачове за клуба.

Приятелският двубой се игра на стадион "Георги Аспарухов" пред около 400-500 зрители. Наставникът на столичани Елин Топузаков не можеше да разчита на Божидар Краев и Александър Александров, които са част от селекцията на Петър Хубчев за квалификацията с Беларус. Освен тях още Мехди Бурабия, Георги Костадинов и Хеан Деса, които са с травми, както Димитър Пиргов и Боян Йоргачевич пропуснаха мача.

Левски - Септември Левски започна с шестима чужденци. На вратата бе Иван Чворович, а Симон Сандберг и Сърджан Лукин действаха в центъра на защитата. Роман Прохазка, Антонио Аниете и Франсис Нар също играха от първата минута. Веселин Минев, Сашо Александров Галин Иванов и Илиян Мицански, както и юношата Илия Юруков пък бяха българите в стартовите 11 на Топчо.

Левски - Септември Треньорът на гостите Николай Митов не можеше да разчита на своите юношески национали до 19 години - Петър Генчев, Асен Чандъров, Иван Тилев и Васил Добрев, които днес записаха победа над Дания с 3:1 и се класираха с "трикольорите" за Елитния кръг на квалификациите за Евро 2017.

"Сините" бяха по-добрият тим през цялата среща и заслужено спечелиха. Мачът обаче не очарова, тъй като темпото бе доста ниско.

Левски - Септември
Нападателят Илиян Мицански отбеляза с глава още в 4-ата минута, след асистенция на Симон Санберг също с глава. Това бе дебютно му попадение след идването му на "Герена". Домакините бяха по-активни, но чисти положения липсваха в следващите минути.

В 40-ата минута "сините" имаха добра възможност да вкарат втори гол. Юношата Илия Юруков, който остави добро впечатление с играта си, изведе Мицански на чиста позиция, но нападателят се забави да шутира и топката му бе отнета.

През втората част домакините вдигнаха леко темпото и резултатът не закъсня. В 50-ата минута Роман Прохазка демонстрира добър поглед и намери Мицански, който с удар по земя на празна врата направи 2:0.
В 60-ата минута Сашо Александров излезе на отлична позиция, но сбърка при последния пас и Левски не успя да покачи резултата.

Втородивизионният тим като по чудо се размина с трети гол в 67-ата минута. Активният в този мач Галин Иванов намери Бабатунде Адениджи, който без да се бави шутира. Стражът на гостите изби, но при добавката Иванов не успя да опъне мрежата.

В 75-ата минута Септември за първи път застраши вратата на именития си съперник. Халфът Янко Ангелов преодоля играч на Левски и отправи силен изстрел. Иван Чворович бе заел добра позиция и неутрализира опасността.

До края на срещата 26-кратният шампион на България създаде още няколко опасности, но така и не успя да направи резултата класически.

Лидерът в Първа лига на 20 ноември гостува на Монтана в Ловеч в мач от 14-ия кръг на първенството, докато ден по-рано момчетата на Митов приемат Банско в двубой от 13-ия кръг на Втора лига.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 2:0

1:0 Мицански (4)
2:0 Мицански (50)

ЛЕВСКИ: Иван Чворович, Сашо Александров, Симон Сандберг, Сържан Лукин, Веселин Минев, Роман Прохазка, Франсис Нар, Галин Иванов, Антонио Аниете, Илиян Мицански, Илия Юруков

(резерви:Мики Орачев, Атанас Кабов, Джереми де Ноойер, Бабатунде Адениджи, Георги Павлов, Мартин Костадинов, Петър Иванов, Виктор Генев, Алекс Боримиров)

СЕПТЕМВРИ: Петър Дебърлиев, Богомил Дяков, Петър Василев, Георги Купенов, Димитър Руйчев, Божидар Кацаров, Александър Бастунов, Даниел Пехливанов, Здравко Димитров, Янко Ангелов, Костадин Аджов

(резерви: Валентин Галев, Иво Димитров, Борис Панталеев, Антон Тунгаров, Октай Ханждиев, Димитър Иванов, Алелксандър Александров, Георги Петров, Аспарух Смилков)