Ловешките спомени рядко са приятни за Левски

Отборът на Левски гостува на Монтана в Ловеч в двубой от 14-ия кръг на Първа професионална лига. На стадион "Градски" столичани имат неприятни спомени от последните си мачове срещу различен тим от "оранжевите". През септември 2009 година "сините" домакинстваха на Черноморец в мач от "А" група поради наказание. "Акулите”, водени от Красимир Балъков, победиха с 1:0 след гол на починалия преди няколко месеца Траян Дянков. През май 2013 година "сините" отново напуснаха тъжни стадиона в Ловеч, този път след загубен драматичен финал за Купата на България от Берое. Левски отстъпи след дузпи, като игра 80 минути с човек по-малко и губеше на почивката с 1:3.

Последният мач на Левски в Ловеч също не бе приятен за 26-кратните шампиони на България. През декември 2015 година Литекс разби с 3:0 своя именит съперник след продължение, като го изхвърли на четвъртфинал за Купата на България, въпреки че водените тогава от Люпко Петрович футболисти играха 60 минути с човек по-малко.

Футболистите на Стойчо Стоев пък бяха ощетени след отменен чист гол на Владимир Гаджев преди почивката, но след това не се възползваха от численото си предимство и бяха разгромени в продълженията, тъй като допуснаха детински грешки в защита.

Последният в класирането тим на Монтана все още няма победа в родния елит срещу Левски от 19 мача, като в девет домакинства има едва едно равенство през 1996 година и осем поражения, шест от тях поред, при това без отбелязан гол.

Играчите на Атанас Джамбазки надвиха с 3:1 Ботев (Пловдив) при последното си домакинство, докато играчите на Елин Топузаков ще търсят първа победа под негово ръководство далеч от "Герена". При последните си две гостувания на ЦСКА-София и Ботев (Пловдив), Левски завърши наравно 1:1, като позволи на Лудогорец да се изравни на първото място със "сините".