Байерн не намери дупка в бетона (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) срещна сериозен отпор от Хофенхайм и не успя да спечели в среща от 10-ия кръг на Бундеслигата. Мачът на "Алианц Арена" завърши 1:1 след голове през първото полувреме. Керем Демирбай вкара за гостите в 16-ата минута, но в 34-ата минута съотборникът му Стивен Цубер заби топката в собствената си мрежа за 1:1.

Равенството не е толкова изненадващо, защото воденият от 29-годишния треньор Юлиан Нагелсман тим все още няма поражение и заема трето място. За баварците това е едва трета среща без успех, но пък тимът на Карло Анчелоти рискува да бъде застигнат на върха от РБ (Лайпциг), чийто мач от кръга е утре.

Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 1:1

Освен това след паузата Байерн гостува на Борусия (Дортмунд), а след като днес "жълто-черните" прегазиха Хамбургер ШФ, разликата между двата фаворита беше редуцирана до 6 точки.

Хофе очаквано се затвори и с цената на само два жълти картона заслужено стигна до ремито, но пък в края и късметът беше с гостите. В 87-ата минута Матс Хумелс удари греда, а Томас Мюлер пропусна в последните секунди от чиста позиция. Тези добри възможности обаче бяха от малкото, които отбраната пред Оливер Бауман допусна.

Шампионите записаха изключително слаба първа част, в която не се виждаше как ще вкарат, ако не беше автоголът.

Анчелоти отново прибегна до ротации в състава си, отказвайки се от Мюлер, Дейвид Алаба и капитана Филип Лаам.

Показателно за разсеяността на домакините беше това, че най-опасното положение пред вратата на гостите се откри пред десния бек Рафиня, но Бауман отрази.

В 16-ата минута Надием Амири напредна с топката в полето на Байерн и върна към Демирбай, който заби кълбото неспасяемо в горния ъгъл на Мануел Нойер.

Домакините имаха шанса да изравнят в 34-ата минута, когато Цубер нещастно насочи топката зад гърба на Бауман в опита си да изчисти центриране на Дъглас Коща.

По-късно в двубоя същият този Цубер се реваншира, след като в последния миг изби топката пред крака на Тиаго Алкантара, който отблизо най-вероятно щеше да отбележи за 2:1. Това се случи в 66-ата минута, а веднага след това Томас Мюлер се появи на терена, но не зае позиция най-отпред, а застана зад гърба на Роберт Левандовски. Точно полякът беше големият длъжник днес, след като феновете свикнаха той да решава завързаните двубои.

Мюлер имаше шанс в 80-ата минута, но с глава стреля в ръцете на вратаря. После дойде и гредата на Хумелс, а в продължението Кингсли Коман асистира на Мюлер по отличен начин, но германският национал се провали с изстрела си.

Играчите на Хофенхайм рядко минаваха центъра през втората част, но в същото време действаха много спокойно в отбрана. Те имаха две възможности евентуално да реализират на контраатаки, но те бяха провалени от Едуардо Варгас.

Дербито между Байерн и Дортмунд е на 19 ноември, а ден по-късно тимът от Зинсхайм приема Хамбургер ШФ.