Лига на нациите по мини футбол: Словакия - България (Финал) 1:0

Обамеянг се развилня с 4 гола, Борусия (Д) помете Хамбургер ШФ (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) разби като гост Хамбургер ШФ с 5:2 в мач от 10-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Четири гола за "жълто-черните" реализира Пиер-Емерик Обамеянг, първите три от тях - в рамките на по-малко от половин час (4, 23, 27, 48), Усман Дембеле (76) бе автор на петия гол за дортмундци, а двете попадения за домакините реализира Николай Мюлер (55, 81) .

За тима на Томас Тухел това бе първа победа в последните пет мача на тима. В последните си три срещи "жълто-черните" бяха регистрирали равенства. Борусия заема пето място в класирането с 18 точки - на 6 зад лидера Байерн (Мюнхен). Воденият от Маркус Гисдол тим пък най-сетне прекъсна черната серия от седем поредни мача без отбелязан гол. Хамбургер ШФ обаче е вкарал общо едва четири гола от началото на сезона в Бундеслигата. Хамбургер ШФ се намира на последното 18-о място с едва 2 точки.

Преди началото на срещата Уве Зеелер - една от легендите на Хамбургер ШФ и германския футбол, бе уважен по случай рождения си ден. Зеелер навърши днес 80 години.

В 4-ата минуга Емре Мор получи шанс да стреля от доста добра позиция след подаване отляво, стражът на домакините Рене Адлер изби, но дебнещият във вратарското поле Пиер-Емерик Обамеянг с лесна добавка изведе тима си напред в резултата.

В 23-ата минута защитникът на Хамбургер ШФ Йоан Джуру направи груба грешка, подарявайки топката на Емре Мор. "Деветката" на дортмундци се устреми напред и подаде на Обамеянг, който на празна врата реализира второто си попадение в срещата.

Само 4 минути след втория гол Обамеянг оформи своя хеттрик. Габонският нападател получи извеждащ пас с глава от от намиращия се в своята половина Марк Бартра, изскочи очи в очи с Рене Адлер и преодоля вратаря, който успя да закачи топката, но не и да предотврати попадението.

Второто полувреме започна по същия начин както и първото - с гол във вратата на Хамбургер ШФ. И авторът му отново бе Обамеянг. В 48-ата минута габонецът получи пас от младия талант Кристиан Пулишич на границата на наказателното поле и с прецизен изстрел изпрати топката в долния десен ъгъл на Адлер - 0:4. Обамеянг вече има 11 попадения от началото на сезона в Бундеслигата и е едноличен лидер при голмайсторите. Най-близо до него с 10 гола е Антони Модест от Кьолн.

Само 2 минути след това попадение Обамеянг пропусна доста добър шанс за пети гол. Той се озова очи в очи с Адлер, макар че ъгълът не бе съвсем удобен, но стреля неточно.

В 55-ата минута Николай Мюлер успя да се откъсне напред и да изскочи сам срещу Роман Бюрки. Играчът на домакините съумя да преодолее стража на дортмундци и направи резултата 1:4.

В 60-ата минута Хамбургер ШФ вкара втори гол, но той бе отменен от рефера Заша Щегеман, най-вероятно заради нарушение в атака.

В 76-ата минута резервата за гостите Усман Дембеле получи подаване от Обамеянг, навлезе в наказателното поле на Хамбургер ШФ и опъна мрежата зад Адлер.

В 81-ата минута централният защитник на Борусия Сократис бе принудително сменен от Феликс Паслак, след като получи травма, а секунди по-късно резултатът стана 2:5. Николай Мюлер вкара втория си гол в двубоя, като този път бе точен с удар по земя извън наказателното поле.

Зрителите на "Фолкспаркщадион" видяха още интересни моменти и пред двете врати в заключителните минути, но повече голове не бяха отбелязани.