Случи се: РБ (Лайпциг) застигна Байерн (видео)

Независимо че е само със 7 години история зад гърба си, тимът на РБ (Лайпциг) вече е на върха на класирането в германския футбол и то след едва 10 кръга в елитната дивизия. Тимът от Източна Германия надви Майнц 05 с 3:1 у дома и се изравни с досегашния едноличен лидер Байерн (Мюнхен), като отстъпва само по голова разлика. Тимо Вернер и Емил Форшберг развинтиха защитата в червено и забиха всичките три гола за своя тим още до почивката. Германският нападател беше точен в 3-ата и после в 44-ата минути, а шведът се разписа в 21-ата минута, като двамата си правеха асистенции един на друг. Отделно "Червените бикове" изпуснаха още поне толкова чисти положения, основно чрез Вернер.

Чак в 74-ата минута, когато играчите на Ралф Хазенхютъл вече бяха свалили темпото, капитанът на Майнц Щефан Бел насочи топката в мрежата с глава за почетния гол. В интерес на истината интригата можеше и да се завърне, тъй като в 80-ата минута имаше спорна ситуация за дузпа в полза на гостите, но реферът Марко Фритц прецени, че не е имало нарушение срещу Джулио Донати.

Със своите пет поредни победи РБ (Лайпциг) се намира в най-добра форма от всички в Бундеслигата и запалянковците могат само да съжаляват, че директният сблъсък с Байерн е чак на 21 декември.

"05" пък завършват една кошмарна седмица, след като в четвъртък отнесоха 6 гола от Андерлехт в Лига Европа. Отборът ще посрещне паузата на десета позиция.

Началото на срещата на "Ред Бул Арена" закъсня с малко заради включила се по погрешка противопожарна аларма на стадиона. Запалянковците бяха помолени да напуснат спортното съоръжение, но скоро след това стана ясно, че няма пожар и те бяха върнати по местата си.