Серията на Байерн приключи, но не и тази на Хофе (видео)

И в 11-ия кръг тимът на Хофенхайм не се остави да бъде победен и продължава шеметното си представяне в Първа Бундеслига този сезон. Сега бойците на 29-годишния треньор Юлиан Нагелсман срещна сериозен отпор от последния Хамбургер ШФ и двубоят завърши 2:2. След като в събота Байерн (Мюнхен) допусна първо поражение, то сега без загуби все още са само Хофе и сензационният лидер РБ (Лайпциг). Независимо далеч по-настоятелната си игра днес, "Шпортферайн" все още пък няма успех.

Домакините имаха много повече възможности за победа, но Андрей Крамарич и Сандро Вагнер се отличиха с големи пропуски. Вторият дори не успя да реализира от няколко метра в добавеното време.

След като Хофе направи няколко силни атаки в началото на мача и се размина с гола поне в два случая, се стигна до 28-ата минута, в която Филип Костич малко изненадващо изведе Хамбургер ШФ напред.

Отборът от Зинсхайм обърна до 2:1 в своя полза в рамките на четири игрови минути в края на първото и началото на второто полувреме чрез Вагнер и Стивен Цубер. Грешка на Никлас Зюле и последвала контраатака обаче доведе до възстановяването на равенството в 61-ата минута, като точен беше Николай Мюлер.

Много силно се представи вратарят на гостите Кристиан Матениа, за когото това беше дебют за клуба в елита. Бившият страж на Дармщат 98 направи няколко ключови спасявания, но пък носи вина за втория гол на домакините.